Новини / Фінанси     15 січня 2019 11:35

Від уряду вимагають знизити ціни на продукти харчування

Депутати пропонують Кабміну в ручному режимі знизити ціни на продукти та вимагають відновити державне регулювання. Відповідну постанову вже внесли на розгляд до профільних комітетів.

Текст документу опублікований на сайті Верховної Ради.

Ініціатором постанови став народний депутат від БПП Сергій Каплін. У пояснювальній записці депутат наголосив: після того, як уряд припинив контролювати ціни на соціальні товари, це прискорило інфляцію. Відтак – призвело до зубожіння населення та сформувало додаткові соціальні ризики в суспільстві.

Через це народні обранці пропонують відновити держрегулювання цін на продукти. У такий спосіб прагнуть знизити вартість харчів для українців.

Читайте: За рік ціни на продукти зросли на 7,5 %

Зокрема, парламентарі хочуть у ручному режимі затверджувати ціни на хліб, борошно, молоко, м’ясо, соняшникову олію, масло, яйця, цукор, крупи, воду, дитяче харчування та лікарські засоби.

Станом на 15 січня документ розглядається у профільних комітетах Верховної Ради – аграрної політики та земельних відносин, соціальної політики та бюджетному.

Як раніше повідомляв Landlord, українські виробники очікували традиційного підвищення цін на яблука до новорічних свят. Однак цього не сталося. Господарства продають цю продукцію за 5-8 грн/кг, як і тижнем раніше. Торік ціна на яблуко у грудні була на 40% вищою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також