Новини    23 травня 2020 13:30

Від Франції до України: літо-2020 буде посушливим і спекотним

За оновленим довгостроковим прогнозом, літня європейська посуха найбільше за все вдарить по Україні

До літа 2020 року залишився лише тиждень, і українці вже стікаються в парки, кафе і приморські райони. Погода поступово розігрівається, і людям потрібно відчути запах свободи, якої вони були позбавлені ці місяці локдауна.

Метеорологи ресурсу AccuWeather опублікували свій щорічний прогноз на літні місяці для Європи, хоча до цих пір не зрозуміле, якими будуть наші відпустки і життя в цілому після ослаблення обмежень, викликаних COVID-19. Команду міжнародних прогнозистів AccuWeather очолює старший метеоролог Джейсон Николс, який працює в компанії протягом 26 років і займається прогнозом погоди в Європі протягом останніх двох десятиліть.

Від південної Франції до України

Запеклі і сухі умови будуть переважати в більшій частині південної Європи в найближчі місяці. Очікується, що температура буде не просто сягати позначки в 40°C, а й утримуватиметься на ній протягом тривалого періоду часу. Найгірше, зрозуміло, доведеться фермерам.

Це буде третє літо посухи поспіль для східної Франції і західної Німеччини. Рівень води в Рейні знизиться, і, можливо, річкові вантажні перевезення будуть ускладнені. Ймовірно, проблеми чекають річкові круїзи. Також хвилі спеки будуть не кращим доповненням до Тур де Франс, який перенесено на 29 серпня через пандемію.

Читайте: Врожай тижня: 68 млн тон, ми ділили апельсин, соєві правки або 10 млрд грн на додачу і квотний резонанс

Неадекватна кількість опадів прогнозується і далі на схід. Вона призведе до розвитку і розширенню умов посухи, яка найбільш сильно вдарить по Україні. У AccuWeather згадують про втрату частини озимих через аномально посушливих умов, і повідомляють, що українські фермери, які покладаються на літній вегетаційний період, також можуть зазнати збитків. Прогноз опадів – істотно нижче норми. Ймовірно, це вплине на врожай під час фази зростання рослин цього літа, і врожайність знизиться. Пшениця, кукурудза, ячмінь, овес, насіння соняшнику і цукровий буряк – ось список культур, які можуть постраждати найбільше.

Франція, Німеччина і Польща

Спека в Західній Європі – це тільки половина історії. Від північній Франції до північної Польщі люди зіткнуться з потенційно руйнівними грозами.

Центральна і північна Франція, а також Німеччина та Данія стануть зоною зіткнення між жарким і сухим кліматом і холодними фронтами.

Париж, Прага, Брюссель, Берлін і навіть Варшава – всі ці великі міста очікують сильні шторми з градом, руйнівними вітрами, раптовими повенями і навіть торнадо.

Проте, поки що передбачається, що літо там почнеться на сухий «ноті», а основна частина суворої погоди буде зосереджена на липні і на початку серпня. З одного боку, ці шторми дадуть землі довгоочікувану вологу. З іншого, як зазначають метеорологи, сильні дощі можуть дати місячну суму опадів лише за один день, що призведе до локальних повеней.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про наслідки посухи для фермерських господарств у Бессарабії.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...