Новини / Ринок землі     14 січня 2020 10:15

Від 3 годин до 2 місяців: Мушак назвав два сценарії розгляду земельного закону в парламенті

Радник прем’єр-міністра, депутат Олексій Мушак назвав два сценарії голосування за законопроєкт про земельну реформу. Якщо об’єднати правки, голосування займе 3 години; на розгляд кожної правки окремо піде до 2 місяців.

Про варіанти розгляду законопроєкту про ринок землі в парламенті Олексій Мушак написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“До розгляду базового для земреформи 2178-10 в Раді все готове. 10 днів на ознайомлення пройшло. Справа лише за політичною волею.

Є два варіанти розгляду в ВР. Або по повній процедурі, що займе порядку 2 місяців і одну й ту саму правку в різних варіаціях будуть розглядати більше 2000 раз. Або згідно рекомендацій комітету, який пропонує розглянути документ з використанням 119 та 45 статті Регламенту ВР. Сам розгляд займе до 3 годин”, – пише Олексій Мушак.

Він зазначає, що правки об’єднані в 9 блоків, у кожному з яких підтримано системну правку. Мушак склав таблицю системних правок. Якщо голосувати саме за них, інші правки до тих же положень законопроєкту вважаються відхиленими, зазначає депутат. Для такого голосування слід прийняти рішення на Погоджувальній раді про розгляд законопроєкту про землю за 119 статтею регламенту ВР. У коаліції «Слуги народу» вистачить голосів. За це процедурне рішення про розгляд за такою процедурою має проголосувати лише 150 депутатів в сесійному залі.

“Після цього 9 основних правок мають бути підтримані 226 голосами “ЗА”. Всі інші правки, згідно 45 статті Регламенту ВР, вважаються вже розглянутими та відхиленими. Далі залишається розглянути ще 46 інших правок, якими пропонують змінити норми, що виходять за межі законопроекту. Після цього законопроект голосується 226 голосами “ЗА” в другому читанні та в цілому”, – пояснює процедуру Олексій Мушак.

Читайте: Банки не зможуть купувати землю – Олексій Мушак

За його прогнозом, скорочене голосування займе до 3 годин. Він зазначає, що парламент має досвід голосувань з використанням ст. 119 та 45 регламенту. Олексій Мушак додав, що сам текст законопроєкту про ринок землі займає 6 сторінок. Понад 2000 правок стосуються референдуму, а слово «референдум» зустрічається 4 178 раз. Нардеп назвав це «законодавчим спамом».

Як повідомляв раніше Landlord, очікувалося, що ВР голосуватиме закон про ринок землі 14 січня, однак 13 січня спікер Дмитро Разумков заявив, що законопроєкту ще немає в порядку денному.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також