Новини / Технології     21 травня 2020 11:55

Весняні приморозки: чи допоможуть антистресові препарати

Як можна запобігти пошкодженню посівів забезпечивши рослини активними речовинами та елементами живлення до початку приморозків

За прогнозами метеорологів, у найближчі три доби у ряді регіонів України знову очікується значне нічне зниження температури, аж до мінусових позначок. Травневі приморозки декілька днів тому вже завдали доволі відчутної шкоди низці сільськогосподарських культур. В деяких регіонах ситуація ускладнюється катастрофічним дефіцитом вологи в ґрунті.

В зв’язку із цим чимало агровиробників намагаються пом’якшити вплив приморозків на рослини чи виправити їх наслідки внесенням різноманітних антистресових препаратів: стимуляторів росту, мікродобрив, гуматів та ін.

Такий підхід може бути ефективним, однак при цьому слід пам’ятати, що антистресові препарати – це не панацея. До того ж їх застосування повинно відповідати чітким агрономічним вимогам.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

Так, немає сенсу вносити такі препарати на посіви, сильно уражені морозом. Для того, щоб засвоїти активні речовини, рослини повинні мати відповідний листовий апарат. Тому в цьому разі краще почекати, доки не з’являться нові листочки. До того ж це дасть змогу об’єктивно оцінити масштаби ураження посівів та в разі потреби прийняти рішення про досівання чи пересівання площ.

Значно ефективніше спрацювати стимуляторами росту на випередження, забезпечивши рослини активними речовинами та елементами живлення до настання приморозків. Це підвищить їх шанси на успішне протистояння стресовим факторам.

При цьому наголосимо, що на ринку України присутній величезний вибір антистресових препаратів, які відрізняються за якістю та механізмом дії. Тому в плані вибору та особливостей їх внесення варто порадитися із кваліфікованими агроконсультантами відомих виробників та дистриб’юторів ЗЗР.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вчені створили сорт пшениці, адаптований до високих температур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також