Новини / Клімат     20 жовтня 2021 07:00

Велика Британія хоче змусити бізнес рятувати планету

Влада країни розробили план з порятунку планети Greening Finance

Велика Британія може стати першою в світі країною, яка змусить приватні компанії надавати детальний план по досягненню до 2050 року вуглецевої нейтральності. Влада країни розробила план з порятунку планети Greening Finance, який може бути представлений вже на цьому тижні.

Читайте: Створено перший у світі екологічний термоелектричний генератор для суден

Згідно з проектом документа, уряд до 2022 року завершить обговорення цього питання з бізнесом. Першим кроком стане припис для “певних компаній” опублікувати плани переходу до 2050 року до нульового вуглецевого сліду. В іншому випадку їм необхідно “надати пояснення”, чому до призначеного терміну нульові показники не можуть бути досягнуті. Потім протягом двох-трьох років розроблені правила будуть закріплені в нормативних актах. Спочатку законодавче регулювання торкнеться великий бізнес, а з іншими компаніями будуть проводитися консультації. Автори документи закликали зайнятися розробкою програми переходу вже зараз.

Хоча все більше число фірм і фінансових установ беруть на себе зобов’язання добитися нульових викидів парникових газів, лише деякі докладно описали кроки по досягненню цієї мети. Законодавчий примус компаній до надання докладної інформації зможе стати орієнтиром для інвесторів і допоможе залучити кошти в більш екологічні галузі.

Раніше в жовтні група британських компаній і інвесторів закликала до обов’язкової публікації планів по досягненню до 2025 року нульового споживання енергії. Пропозиція прозвучала напередодні кліматичного саміту ООН, який пройде в Глазго з 31 жовтня по 12 листопада. Великобританія як організатор зустрічі просуває ініціативи щодо скорочення глобальних викидів та інвестування в зелені проекти.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Україна запускає програму скорочення викидів. 

Джерело: Bloomberg

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також