Новини / Логістика     10 лютого 2022 12:04

Вартість вантажних перевезень у Європі рекордно зросла за 2021 рік: названо причини

Попит на автомобільні вантажоперевезення Європою високий, а ставки досягають рекордно високого рівня

Європейські тарифи на автомобільні перевезення досягли нового історичного максимуму на тлі загальноєвропейської нестачі водіїв та зростання вартості пального. Про це повідомляє пресслужба Міжнародної спілки автотранспорту (IRU).

Відповідно до даних IRU, у четвертому кварталі 2021 року тарифи на автомобільні вантажоперевезення зросли на 1,1 пункту, досягнувши нового історичного максимуму в Європі. Індекс так званого Європейського індикатора тарифів на автомобільні вантажоперевезення (European Road Freight Rate Benchmark) становив 108,3, що на 3,2 пункти вище проти четвертого кварталу 2020 року.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Індекс тарифів показує зростання шостий квартал поспіль, водночас відсутні будь-які ознаки послаблення.

Автори звіту стверджують, що зростання обумовлене наявністю стабільного попиту.

Завдяки поступовому відновленню економіки після наслідків пандемії Covid-19 сукупний європейський попит різко зріс. Обсяг продажів у листопаді 2021 року збільшився на 7,2%.

Натомість пропозицію зменшує різке зростання вартості дизельного пального, на котре припадає третина усіх операційних транспортних витрат.

Дефіцит професійних водіїв на ринок також збільшує витрати на персонал. У 2021 році найгостріша нестача водіїв спостерігалась у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Франції, Італії та Іспанії.

Сукупність факторів сприяла зростанню тарифів на автомобільні вантажоперевезення у регіоні. Очікується, що вартість залишатиметься високою і у першому кварталі 2022 року.

“Попит на автомобільні вантажоперевезення Європою високий, а ставки досягають рекордно високого рівня. Водночас попит стримується поєднанням обмеження пропозиції, проблемах у ланцюжках постачання та нерівномірних Covid-19 обмежень по всьому регіону. Підвищений попит та обмежена пропозиція, схоже, збережуться найближчими місяцями, що, ймовірно, захистить ставки від традиційного падіння у першому кварталі порівняно з піковими сезонними рівнями”, – прогнозує економічний аналітик Натаніель Дональдсон.

Нагадаємо, Укрзалізниця протягом 2022 року не планує нових етапів підвищення тарифів на вантажні перевезення, окрім того підвищення, що призначений на 1 січня 2022 року.

Раніше в Україні запровадили е-дозволи на міжнародні вантажні перевезення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також