Новини / Фінанси     05 вересня 2019 12:34

Валюта Аргентини обвалилася на 195%

Аргентинське песо – валюта аграрного конкурента України на світових ринках – демонструє рекордне падіння на 195% до американського долара. Натомість українська гривня укріпилася на 10%.

Аналіз ситуації з національними валютами за 6 місяців поточного року в розрізі впливу аргентинського фактору представив Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалт», на конференції операторів агробізнесу BLACK SEA OIL TRADE-2019, передає кореспондент Landlord. Жовта крива ілюструє падіння аргентинської національної валюти.

Читайте: Прогноз врожаю зернових у світі: ЄС – 317 млн т, Аргентина й Бразилія – 200, Україна – 70

Рекордний обвал аргентинського песо до долара, і, навпаки, укріплення гривні (відсотковому вимірі більше за євро) дає вищі шанси аргентинському експорту порівняно з українським. Адже більш дешева продукція (за рахунок девальвації нацвалюти) стає привабливішою для імпорту. Як відомо, Аргентина – найближчий конкурент України в агроекспорті до країн ЄС, що входить до когорти топових постачальників продукції.

Як повідомляв раніше Landlord, з травня 2018 р. до квітня 2019 р., Україна увійшла в ТОП-3 найзначніших експортерів сільгосппродукції до країн Європейського Союзу, випередивши на цій позиції Китай, Аргентину, Швейцарію та Туреччину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також