За підсумками першого півріччя 2024 року, обсяги виробництва мінеральних добрив в Україні знизились на 4,3%. Заводи азотного холдингу OSTCHEM, що входить до складу Group DF, виготовили 918,5 тисяч тонн добрив.
Зниження виробництва пов’язане з обмеженням енергопостачання та високим рівнем імпорту азотних добрив. Високий рівень демпінгового імпорту суттєво вплинув на внутрішній ринок, зокрема на виробництво аміачної селітри та карбаміду. Обсяг виробництва аміачної селітри зменшився на 9% — з 398,7 до 362,9 тисячі тонн. Виробництво карбаміду впало на 10,8% — з 205,9 до 183,6 тисячі тонн.
Попри загальне зниження виробництва, OSTCHEM досяг значних успіхів у сегменті карбамідо-аміачних сумішей (КАС). Виробництво КАС зросло на 11,4%, досягнувши 309,2 тисячі тонн. Це пояснюється високим попитом на КАС та логістичними перевагами українських виробників. Для задоволення попиту відкрито нові виробничі майданчики на Черкаському «Азоті» (потужність 1 млн тонн на рік) та на «Рівнеазоті» (потужність 300 тисяч тонн на рік).
Сергій Павлючук, директор з виробництва азотного бізнесу OSTCHEM, підкреслив, що компанія активно інвестує в енергопроєкт для забезпечення стабільного виробництва та постачання добрив. Він також зазначив, що основні виклики для хімічної галузі включають перебої в енергопостачанні, кадровий дефіцит через мобілізацію, а також неконтрольований імпорт дешевих добрив з країн, що підтримують Росію.
У першому півріччі 2024 року загальний обсяг імпорту азотних добрив в Україну склав 1,298 млн тонн, зокрема імпорт аміачної селітри — 176,6 тисячі тонн, карбаміду — 311,3 тисячі тонн, NPK — 108,5 тисяч тонн, сульфату — 159,8 тисячі тонн, NP — 77,7 тисячі тонн, КАС — 50,8 тисячі тонн.
Нагадаємо, Україна та Мексика обговорили збільшення обсягів торгівлі агропродукцією та добривами.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!