Новини    31 травня 2018 10:25

В Україні закупівельні ціни на молоко падають, у світі – ростуть


Не зважаючи на покращення кон’юнктури світового ринку, закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують падати. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

«Середня ціна на молоко екстра ґатунку у травні склала 8,89 грн/кг, що на 2,5% нижче попереднього місяця, та на 12,8% нижче ціни травня минулого року. На кінець місяця найбільш поширеною пропозицією було 8,50 грн за кілограм молока екстра при обсязі від 10 тонн», – йдеться у повідомленні.

За вищий ґатунок переробники платили в середньому 8,51 грн/кг, що на 5,5% нижче ціни квітня, а за перший – 8,19 грн (-2,5%).

Світові тенденції, при цьому, більш ніж позитивні. Індекс цін на молоко та молочні продукти IFCN у квітні цього року склав 36,1 євро/100 кг, що на 2,8% вище ціни березня, та на 4% відповідного періоду 2017-го. Крім того, це найвищий показник ціни у квітні починаючи з 2015 року.

Дані Продовольчої сільськогосподарської організації ФАО також підтверджує позитивну динаміку світового ринку. Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО зростає третій місяць поспіль і у квітні склало 204,1 пункту, що на 6,7 пункту (3,4%) вище рівня березня. Таким чином, значення індексу виявилося більш ніж на 11% вище за рівень квітня минулого року.

Наразі відбувається сценарій який аналітики АВМ описували ще на початку року – зростання імпорту молочних продуктів з боку найбільших імпортерів та країн залежних від нафти (на фоні зростання її вартості) та нижчі ніж очікували темпи виробництва молока сприяють росту цін на молочні продукти на світовій арені.

В той же час, те що тенденції вітчизняного та світового ринку кардинально розходяться говорить про те, що зростання цін на молоко в Україні може бути досить різким.

Як повідомляв LANDLORD, з січня по квітень всі категорії господарств виробили 2837 тис. тонн молока, що на 1,1% менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...