У Вінниці суд відібрав житло у 80-річної пенсіонерки, яка підтримувала рф і закликала главу рф володимира путіна, передає “ТСН“.
Зауважується, оскільки жінка виїхала до росії, у Вінниці її судили заочно. Окрім конфіскації майна, пенсіонерку також засудили до чотирьох років позбавлення волі.
Ще до повномасштабного вторгнення під час пандемії коронавірусу особа поїхала до дітей, що мешкають в рф.
Слідчі з’ясували, що 80-річна вчителька з Вінниці, яка викладала фізику, через російську соціальну мережу “Однокласники” кликала путіна та підтримувала вподобайками ворожі дописи росіян.
СБУ у Вінницькій області, зібравши усю доказову базу, направила справу до суду. Жінку заочно засудили до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.
Довідка. Для застереження проявів сепаратизму Кримінальне право України в різних формах її існування прямо або непрямо визначало сепаратизм як кримінальний злочин проти держави. Так, Кримінальний кодекс УРСР містив положення, що визначали кримінальну відповідальність за “умисні дії, вчинені з метою зміни території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а так само публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій” та ув’язнення терміном від 5 до 15 років відповідно до обставин.
2014 унаслідок загроз, посталих з анексією Криму, посилили карну відповідальність за заклики до сепаратизму — до довічного ув’язнення включно.
22 березня 2015 року Служба безпеки України створила сервіс, через який на засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити в СБУ про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності.
Зауважимо, у січні минулого року на відкритих торгах продали арештований аміак російського походження загальним обсягом понад 32 тисячі тонн, повідомляє Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
Водночас понад 27 тис. тонн продано за майже 913 мільйонів гривень, тоді як кошти від останньої реалізованої партії у розмірі 5 тис. тонн ще не надійшли на депозитні рахунки АРМА.
На отримані від продажу кошти Національне агентство купує військові облігації, забезпечуючи фінансування оборонних потреб держави в умовах війни з рф.
Варто зазначити, що у випадку з продажем аміаку, крім ціни, сформованої за підсумками торгів, покупець має сплатити також винагороду електронному майданчику, компенсацію держпідприємству АТ “Одеський припортовий завод” за прийом, захолоджування, зберігання та відвантаження сировини, а також ПДВ і митні платежі. Отже, реальна вартість арештованого аміаку для покупців є значно вищою, ніж остаточна ціна продажу за результатами торгів, – акцентували в АРМА.
Окрім того, за клопотанням прокурорів Кіровоградської обласної прокуратури в управління АРМА передано корпоративні права агропідприємства, бенефіціарним власником яких є громадянин рф. Загальна сума арештованих активів становить 5,4 млрд грн. Про це інформує пресслужба Офісу Генерального прокурора.
Так, бенефіціарним власником та вигодонабувачем від фінансово-господарської діяльності ТОВ “Спільне українсько-російське підприємство Алтай”, яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, є громадянин рф.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими слідчого Управління ГУ Нацполіції України в Кіровоградській області за фактом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 2 ст. 209 КК України).
Нагадаємо, 1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.
Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.
У липні 2023 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.
Національне агентство з питань розшуку та менеджменту активів, отриманих від корупційних злочинів (АРМА), визначило управителя для арештованих корпоративних прав IDS Ukraine, ним стала компанія “Карпатські мінеральні води”.
Бюро економічної безпеки (БЕБ) передало в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), комплекс із виготовлення м’ясних заморожених напівфабрикатів під ТМ “Єрмоліно” та його корпоративні права, на які відомство наклало арешт у серпні 2022 року.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!