Проти показників 2022 року минулорічне виробництво м’яса птиці зросло на 6,8%, як сказав Сергій Карпенко, виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України», за даними журналу «Наше птахівництво».
За перші два місяці цього року виробництво м’яса птиці зросло на 11,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року і на 14% в порівнянні з 2021 роком, пише AgroTimes.
Від листопада минулого року виробники поступово знижують відпускні ціни, зазначив Карпенко.
Хоча експорт зріс на 9,4% у першому кварталі 2024 року порівняно з минулим роком, внутрішні ціни на м’ясо птиці все ще під тиском великої пропозиції.
Аналогічна ситуація в яєчному секторі, де виробництво зросло на 16,4% в перших двох місяцях цього року порівняно з січнем-лютим минулого року, попри скорочення в 2023 році.
За словами Карпенка, ціни на яйця знизилися на близько 40% з початку року, попри збільшення експорту на 25% в першому кварталі 2024 року.
Нагадаємо, члени Комітету з міжнародної торгівлі Європарламенту схвалили продовження заходів з лібералізації торгівлі для підтримки України та Молдови. Відповідно, з 6 червня 2024 по 5 червня 2025 будуть зняті імпортні мита та експортні квоти на аграрну продукцію з України до країн ЄС.
У перші два місяці 2024 року Україна ввезла 633 тонни живої домашньої птиці, такої як кури, качки, гуси, індики та цесарки, що становить на 10,7% більше, ніж у відповідний період попереднього року. Цю інформацію повідомили AgroTimes, посилаючись на дані Державної митної служби.
Раніше повідомлялося, що Єврокомісія планує торговельні заходи щодо України після того, як Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина у спільному листі до ЄК зажадали введення імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію, заявив речник Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Олоф Гілл.
Болгарія настоює на введенні тарифів і квот на імпорт українського зерна до Європейського Союзу. Свою вимогу країна обґрунтовує значущими труднощами, з якими стикаються місцеві фермери після скасування обмежень на торгівлю українською продукцією.
Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.
У Міністерстві аграрної політики спрогнозували можливий обсяг цьогорічних безмитних поставок чутливих видів агропродукції до ЄС.
У 2023 році Україна імпортувала агропродукції на суму $7,1 млрд, що є майже на 13% більше, ніж у попередньому році ($6,3 млрд). Цю інформацію надала ННЦ “Інститут аграрної економіки” з посиланням на дані Державної митної служби.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!