Новини    22 травня 2018 09:02

В Україні спостерігається нестача вологи для проростання ярих


У другій декаді травня спекотна погода в Україні змінилася зниженням температурного режиму до рівня нижче норми на кілька градусів за Цельсієм. Територією країни також пройшли опади у вигляді дощу різної інтенсивності. Повідомляють в «УкрАгроКонсалт».

За інформацією компанії, запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту на більшості площ були недостатніми (11-20 мм) і незадовільними (2-10 мм). На окремих площах південних і східних областей орний шар ґрунту був зовсім сухим. Зволоження орного шару ґрунту залишалося оптимальним переважно в західних і північних областях країни – там зміст продуктивної вологи становило 21-30 мм і більше.

«У метровому шарі ґрунту на більшості площ південних, Дніпропетровській, Харківській, на окремих площах Черкаської та Кіровоградської областей зволоження було недостатнім (51-80 мм) і незадовільним (менше 50 мм продуктивної вологи). У західних, на окремих площах північних і центральних областей запаси вологи в ґрунті залишалися оптимальними на рівні 125-160 мм і більше продуктивної вологи», – йдеться у повідомленні.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...