Новини / Клімат     04 червня 2020 14:15

В Україну суне літня спека

Наступного тижня стовпчики термометрів у більшості регіонів України перетнуть позначку 30°С

В Україні очікується різке підвищення температури повітря. За прогнозом німецьких  синоптиків справжнє літо настане в Україні вже з найближчого понеділка: температура повітря у більшості регіонів України буде фіксуватися на рівні плюс 30 та вище градусів по Цельсію. Про це повідомив погодний сайт Wetteronline.

Літній характер погоди буде досить стійким: наразі німецькі прогнози твердять, що весь наступний тиждень українці матимуть біля 30 градусів вдень і з нічною температурою більше 20 градусів по Цельсію.

У свою чергу, Тетяна Адаменко, керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру, зазначає, що рясні дощі, які днями пройшли Україною, надали ґрунтам вологу, що створила для подальшого розвитку кукурудзи, соняшника та сої ідеальні умови. Про це вона розповіла у інтерв’ю УНІАН.

Читайте: Посуха-2020: Червень буде теплішим за норму

Тетяна Адаменко прогнозує, що 68 млн тон зернових цьогоріч – абсолютно реалістичний для аграріїв результат. Цей обсяг перш за все забезпечить кукурудза, врожай якої може бути рекордним (звісно, якщо сприятливі для культури погодні умови збережуться і надалі).

Натомість, на добрий врожай ранніх зернових годі й чекати. Але саме пізні ярові культури зможуть компенсувати шкоду, яку заподіяли вкрай суха осінь та зима. Адже саме зараз оцінки метеорологів щодо запасу вологі на полях виглядають досить оптимістично. За їх даними дощі кінця травня зволожили переважну більшість посівних площ в Україні – біля 80%.

Нажаль, саме на півдні країни, що страждає від ґрунтової посухи, дощі були не дуже рясними. Тому у деяких південних регіонах погодні умови до сих пір характеризуються як вкрай несприятливі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Верховна Рада направила проект програми діяльності уряду на доопрацювання.

Читайте також