Новини / Трейдинг     09 квітня 2020 16:26

Ціна на українську олію зросла до $700 за тонну

Попит на соняшникову олію з боку турецьких імпортерів надав суттєву підтримку експортним котируванням на український товар на базисі FOB Чорноморськ.

Також обмежена пропозиція щодо постачання олії з боку внутрішніх постачальників різко повернула ціни масла вище $700 за тонну на базисі FOB, що є 2-х місячним максимумом, показує моніторинг Refinitiv.

Заборона на експорт насіння соняшнику з Росії змусив Туреччину звернутися із закупівлями соняшникової олії до українських постачальників.

“Поява додаткового ринку збуту сильно підтримало ціни”, – повідомив один український трейдер.

Читайте: Якою буде ціна української полуниці на початку сезону

Оператори ринку відзначають скорочення пропозиції масла на внутрішньому ринку на базисі СРТ-порт як ще один фактор підтримки. Закриття частини переробних підприємств і транспортні труднощі, що виникли у зв’язку з карантинними обмеженнями, привели до небажання відправників виробляти поставки масла й очікуванню подальшого зміцнення цін. На тлі цього деякі українські трейдери змушені різко піднімати ціни пропозиції, деякі – пішли з ринку.

“Попит як і раніше зберігається, а пропозицій з постачання все менше”, – прокоментував ситуацію на ринку один трейдер з Києва.

Відзначимо, раніше СОТ дала вкрай негативний прогноз щодо падіння світової торгівлі, стогнація якої буде значно сильнішою за кризові 2008-2009 роки.