Новини / Рослинництво     01 грудня 2020 16:20

В Україні значно скоротились площі під озимими пшеницею і ячменем

Аналіз посівних площ під озимими  культурами показує, що фермери скоротили площу під посів пшениці на 500 тис га, а під озимим ячменем – більше ніж на 100 тис га

Українські сільськогосподарські виробники суттєво скоротили площі під озимими пшеницею і ячменем. Такий висновок можна зробити з інформації про хід озимої посівної кампанії, яку оприлюднив інформаційно-аналітичний портал АПК України міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Так, за даними порталу, і пшениця і ячмінь станом на 30 листопада були засіяні на 99% запланованих площ. При цьому, фермери, згідно з прогнозом, відвели під пшеницю 6,1 млн га землі, в той час, як у 2019 році, не дивлячись на несприятливі погодні умови і тривалу посуху, площа становила 6,65 млн га. А станом на 30 листопада озимою пшеницею було засіяно біля 6 млн га рілля.

Читайте: Рентабельність органічної продукції: досвід Німеччини

Приблизно таке ж співвідношення спостерігається і з посівами озимого ячменю. За прогнозом під нього буде задіяне 946 тис га землі, а станом на 30 листопада було реально засіяно трохи більше 939 тис га. У 2019 році посівні площі під цією озимою культурою в Україні складали майже 1,057 млн га.

Також слід зазначити і очікуване скорочення посівної площі під озимим ріпаком. За прогнозом, що оприлюднило міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, українські аграрії відвели під цю олійну культуру трохи більше 1 млн га (1,0095 млн га). Станом на 30 листопада роботи були проведені на 880,4 тис га площі (або 87% від запланованого). В той же час, у минулому році сільськогосподарські виробники загалом висіяли 1,194 млн га озимого ріпака.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що європейських фермерів закликають скоротити посівні площі під картоплею.

Читайте також