Новини / Рослинництво     01 грудня 2020 16:20

В Україні значно скоротились площі під озимими пшеницею і ячменем

Аналіз посівних площ під озимими  культурами показує, що фермери скоротили площу під посів пшениці на 500 тис га, а під озимим ячменем – більше ніж на 100 тис га

Українські сільськогосподарські виробники суттєво скоротили площі під озимими пшеницею і ячменем. Такий висновок можна зробити з інформації про хід озимої посівної кампанії, яку оприлюднив інформаційно-аналітичний портал АПК України міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Так, за даними порталу, і пшениця і ячмінь станом на 30 листопада були засіяні на 99% запланованих площ. При цьому, фермери, згідно з прогнозом, відвели під пшеницю 6,1 млн га землі, в той час, як у 2019 році, не дивлячись на несприятливі погодні умови і тривалу посуху, площа становила 6,65 млн га. А станом на 30 листопада озимою пшеницею було засіяно біля 6 млн га рілля.

Читайте: Рентабельність органічної продукції: досвід Німеччини

Приблизно таке ж співвідношення спостерігається і з посівами озимого ячменю. За прогнозом під нього буде задіяне 946 тис га землі, а станом на 30 листопада було реально засіяно трохи більше 939 тис га. У 2019 році посівні площі під цією озимою культурою в Україні складали майже 1,057 млн га.

Також слід зазначити і очікуване скорочення посівної площі під озимим ріпаком. За прогнозом, що оприлюднило міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, українські аграрії відвели під цю олійну культуру трохи більше 1 млн га (1,0095 млн га). Станом на 30 листопада роботи були проведені на 880,4 тис га площі (або 87% від запланованого). В той же час, у минулому році сільськогосподарські виробники загалом висіяли 1,194 млн га озимого ріпака.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що європейських фермерів закликають скоротити посівні площі під картоплею.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також