Новини    15 лютого 2022 14:38

В Україні зміняться держстандарти по цукру

Члени Технічного комітету стандартизації ТК 56 "Цукор і крохмалепатокові продукти" дійшли висновку щодо термінового перегляду та внесення зміни до держстандарту на цукор

На засіданні у лютому 2022 року члени Технічного комітету стандартизації ТК 56 “Цукор і крохмалепатокові продукти” дійшли висновку щодо необхідності термінового перегляду та внесення зміни до 15 ДСТУ.

Про це повідомляє пресслужба НПЦ “Цукробурякового виробництва”.

“Члени технічного комітету прийшли до висновку, щодо необхідності термінового перегляду чи внесення зміни до 15 ДСТУ. Крім цього, ще 14 державних стандартів потребуватимуть змін у перспективі”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найближчим часом підготують протокол засідання та більш детально поінформують цукрову спільноту.

Під час засідання розглянули такі питання:

  • Про розгляд питання пошуку джерела фінансування з метою реалізації перегляду національних стандартів, що містять посилання на ГОСТи та втратили свою чинність.
  • Про розгляд та затвердження переліку національних стандартів, що потребують першочергового і термінового перегляду.
  • Про розгляд рекомендованої вартості послуг щодо перегляду окремо взятого стандарту.
  • Про затвердження рекомендованого листа на заводи з переліком пропозицій та вартості послуг щодо виконання перегляду національних стандартів.

Нагадаємо, у сезоні 2020-2021 року в Україні працювали 30 цукрових заводів. Загалом було перероблено 7,70 млн тонн цукрових буряків урожаю 2020 року та виготовлено 1021,1 тис. тонн цукру.

Водночас згідно з даними Держстату, в Україні спостерігається поступове зниження споживання цукру. Якщо у 2008 році середньостатистичний українець впродовж року спожив близько 41 кг цукру та цукровмісних продуктів, то у 2020 році – 28,5 кг. Таке зниження зокрема пов’язане зі зміною культури харчування та зменшенням потреб у цукрі у суміжних галузях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...