Новини / Аналітика     23 липня 2019 14:52

В Україні зменшилася кількість агрохолдингів – на 8,6% за рік ІНФОГРАФІКА

Попри поширюваний міф, що зі скасуванням мораторію землю в Україні скуплять агрохолдинги, виявлено, що земельний банк 15 найбільших агрокомпаній зменшився із 3,3 млн га у 2017 р. до 3,2 млн га у 2018 р., а кількість самих агрохолдингів у 2018 р. скоротилася до 85 – з 93 у 2017 р.

Про це повідомляє на своєму сайті УКАБ.

За даними аналітиків, зі зменшенням кількості великих аграрних компаній зменшився і земельний банк, який ними обробляється, – з 5,95 млн га у 2017 р. до 5,62 млн га у 2018 р.

Читайте: Двохсотрічний сімейний бізнес родини Бунге або історія лідера агроринку

За основними фінансовими показниками минулий рік був не дуже вдалим для більшості публічних українських агрохолдингів (із тих, які торгуються на фондових біржах; їх наразі 12). Збільшити EBITDA порівняно з 2017 роком вдалося лише 4 публічним агрохолдингам: IMC, AgroGeneration, Agroton та Agromino.

Сукупне значення EBITDA українських публічних агрохолдингів зменшилося за 2018 р. на 19%, що в чистому вираженні становить $204 млн – з $1056,6 млн у 2017 р. до $853,6 млн у 2018 р.

Як і раніше, великі аграрні компанії отримують найвищі рівні середньої врожайності серед усіх категорій сільгоспвиробників.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018 році чистий прибуток агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» скоротився майже на 44,3% порівняно з 2017 роком та склав $128 млн.

Земля        02 квітня 2019 14:58

МХП планує збільшити земельний банк до півмільйона гектарів

МХП повідомив про наміри збільшити земельний банк на 130 тис. га та шукати можливості для злиття і поглинання компаній, які займаються виробництвом та переробкою м’яса птахів у ЄС, на Близькому Сході і в Північній Африці.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

У розширеній версії річного звіту компанії, оприлюдненого на Варшавській фондовій біржі, МХП заявив про плани в середньостроковій перспективі збільшити земельний банк до 500 тис. га (із 370 тис. га на кінець 2018 р.), для того щоб знизити залежність від сторонніх постачальників інгредієнтів для кормів і забезпечити додаткові доходи від експорту зерна.

Читайте: Клуб стратегічних партнерів: фермери обговорюють переваги кооперації

Повідомляється, що в середині 2019 р. агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» планує на Вінницькій птахофабриці запуск першої черги біогазового комплексу потужністю 12 МВт. Очікують, що на загальну потужність 24 МВт комплекс вийде через два роки.

Landlord раніше повідомляв про те, що в МХП з’явилося унікальне обладнання для вивчення задоволеності співробітників.

Поділися

Рослинництво        13 лютого 2019 13:58

Епіцентр планує наростити присутність в агросекторі. На нові проекти виділять 2 млрд грн

Група компаній «Епіцентр-К» планує збільшити кількість власних проекті в агросекторі. На низку нових ініціатив виділять мінімум 2 млрд грн. Восени в компанії зможуть озвучити точну цифру агроінвестицій.

Про це повідомляє AgroPolit.

Серед пріоритетних напрямків – нарощення банку землі до 150 тис. га до кінця цього року, будівництво елеватора та проекти в галузі рослинництва.

Сьогодні «Епіцентр-К» контролює 120 тис. га плантацій. Однак, протягом 2019-го в компанії планують залучити додатково ще як мінімум 30-35 тис. га.

ЧитайтеНібулон будує новий пункт для зберігання пального на 300 кубометрів

Винятково на рослинництві в компанії не планують зупинятися, повідомив Олександр Герега, який контролює діяльність «Епіцентр-К». Тому до кінця 2019-го зведуть масштабне елеваторне господарство. Сховища зможуть приймати до 1 млн тонн продукції. Під час будівництва елеватора держава компенсувала «Епіцентр-К» 27 млн грн на придбання української с/г техніки.

Також у планах компанії – збільшення проектів з переробки рослинної продукції.

Як раніше повідомляв Landlord, зернова компанія «Grain Alliance» відмовилася від ідеї будувати борошномельний комплекс. Причиною стала зависока конкуренція на ринку. За підрахунками, інвестиції повинні були окупитися лише за 10 років. Та компанія вкладає кошти в проекти з короткотривалим терміном окупності.

Поділися

Рейтинги        05 червня 2018 18:19

Топ-16 найефективніших рослинницьких компаній

До рейтингу найефективніших рослинницьких компаній увійшли підприємства із загальним земельним банком від 30 000 га. Компанії вишикувані залежно від показника EBITDA на гектар за підсумками 2017 року. Результати підрахунків показують, скільки компанії отримують коштів із кожного обробленого гектара та відповідно наскільки ефективно використовують орендовану землю. Аби скласти рейтинг, редакція журналу Landlord спільно з аналітиками аудиторської компанії Baker Tilly проаналізували дані понад 40 найбільших українських агрокомпаній у відкритих джерелах та безпосередньо зверталися до них із відповідними запитами. Точність наданих даних окремо не перевірялася. У порівнянні з минулорічним рейтингом ефективність багатьох агрокомпаній помітно знизилася (у деяких агрохолдингів — майже на 50%). Через несприятливі агрокліматичні умови у сезоні–2017 — весняні заморозки, негоди у липні, аномально високі температури та посуху — врожайність багатьох зернових та бобових культур була значно нижчою. Середній показник врожайності зернових становив 3,4 т/га проти 3,9 т/га роком раніше. На ефективність компаній — виробників цукрового буряка та цукру вплинули низькі ціни на цукор — за останній рік вони впали майже на 3700 грн/т. Лідером цьогорічного рейтингу стала компанія «Агропродсервіс» із показником EBITDA $440 з гектара, яка обробляє 32 380 га. Вперше за останні роки до рейтингу ввійшов агрохолдинг «Мрія». Компанія присутня тут індикативно через те, що її боргові зобов’язання ще не реструктуризовані (про початок реструктуризації «Мрія» повідомила у травні 2018-го). Але за останній рік завдяки оптимізації всіх виробничих процесів агрохолдинг у декілька разів покращив свої показники. По компанії «Кернел» представлені результати без урахування купівлі активів «Українських аграрних інвестицій», бо відповідна угода була остаточно укладена влітку 2017 року. Вперше до рейтингу ефективності потрапила «Епіцентр‑Агро» Олександра та Галини Герег, що була створена за останні три роки та відразу вийшла на непогані показники. До рейтингу не ввійшли кілька великих агрохолдингів, оскільки компанії не надали відповідну інформацію.

 

РЕГІОН: ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА, ЛЬВІВСЬКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 440
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  32 380
ВЛАСНИК: АНДРІЙ БАРАН, ТЕТЯНА ЧАЙКІВСЬКА

«Агропродсервіс» займається рослинництвом, насінництвом, виробництвом комбікормів та круп, птахівництвом та тваринництвом. Рослинництво — один із найприбутковіших сегментів компанії. Майже чверть власних площ «Агропродсервіс» засіває озимою пшеницею, приблизно десяту частину — цукровим буряком. Також вирощує олійні й бобові. На полях застосовує безвідвальну систему обробки, що дозволяє зберігати більше вологи у ґрунті. «Агропродсервіс» запроваджує різноманітні провідні ІТ-технології, переймає іноземний досвід ведення господарства. У результаті валовий збір зернових компанії становить 200 000 т. Нещодавно «Агропродсервіс» отримав сертифікат якості для свого соєвого виробництва нового стандарту NON GMO. У власному цеху компанія виробляє в середньому 250 т круп на місяць, фасує та продає на внутрішньому ринку, а також експортує до Європи.

 

РЕГІОН: ЧЕРНІГІВСЬКА, СУМСЬКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА, ХМЕЛЬНИЦЬКА, ХАРКІВСЬКА, ПОЛТАВСЬКА, ЧЕРКАСЬКА, КІРОВОГРАДСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 380,6
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  385 300
ВЛАСНИК: АНДРІЙ ВЕРЕВСЬКИЙ

«Кернел» — найбільший виробник та експортер соняшникової олії в країні. Найближчим часом агрохолдинг планує стати найефективнішим у світі. Оптимізувати виробничі процеси, на чверть збільшити врожайність вирощуваних культур та на 10% зменшити витрати компанії її власник Андрій Веревський планує за допомогою спеціально розробленого програмного рішення для керування бізнес-процесами DigitalAgriBusiness. Частка агровиробництва у формуванні валового прибутку «Кернел» становить 43%. Під цьогорічний врожай восени 2017 року компанія засіяла озимими 108 000 га. Під управлінням «Кернел» 604 500 га. У майбутньому компанія планує розпродати ділянки, розташовані далеко від основних угідь, лишивши собі 560 000 га. Нещодавно «Кернел» розпочав будівництво двох нових елеваторів на Сумщині та Чернігівщині.

 

РЕГІОН: ХАРКІВСЬКА, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРНІГІВСЬКА, ПОЛТАВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 380
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  70 000
ВЛАСНИК:  ВСЕВОЛОД КОЖЕМЯКО

До складу «Агротрейду» входять 20 сільгосппідприємств та 11 елеваторів. У 2017 році компанія збільшила власні потужності зі зберігання до 620 000 т, добудувавши третю чергу Чернігівського елеватора. Компанія вирощує соняшник, кукурудзу, озиму пшеницю, сою, ячмінь, гречку. Валовий збір врожаю перевищує 300 000 т. «Агротрейд» моніторить угіддя та контролює стан посівів за допомогою системи дистанційного контролю Cropio. Компанія також займається насінництвом, має власний насіннєвий завод на Харківщині, обладнаний машинами данської фірми Cimbria. У 2017-му «Агротрейд» збільшив асортимент насіння за рахунок нових гібридів кукурудзи з показниками ФАО 260–340 і соняшника, стійкого до основних рас вовчка. З 2016 року «Агротрейд» розвиває органічне землеробство. Вирощує органічну пшеницю, сою, льон, гречку, кукурудзу, соняшник та гірчицю на площі понад 2500 га.

РЕГІОН: ВІННИЦЬКА, ЖИТОМИРСЬКА, ЛУГАНСЬКА, МИКОЛАЇВСЬКА, ОДЕСЬКА, ПОЛТАВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРКАСЬКА, ХАРКІВСЬКА, ХМЕЛЬНИЦЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 375
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 79 000
ВЛАСНИК: ОЛЕКСІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ

У цьому сезоні «Нібулон» зробив ставку на інтенсифікацію виробництва, збільшення обсягів використання мінеральних добрив, поширення використання високопродуктивних широкозахватних агрегатів. Навесні компанія суттєво оновила парк сільськогосподарської техніки, придбавши сім нових тракторів Fendt та 22 білоруських трактори МТЗ, а також по п’ять комбайнів Case IH та John Deer, шість культиваторів Tiger-Mate II, три сівалки Kinze 3000, дискову борону LEMKEN Rubin 6. Обсяг інвестицій становив $6 млн. За допомогою нової техніки цього року «Нібулон» засіяв ярими культурами 44 000 га, у тому числі кукурудзою 17 000 га, соняшником — 21 000 га. До того ж восени під урожай 2018 року «Нібулон» засіяв озимими культурами 33 500 га. Компанія активно розвиває річкові перевезення та суднобудування. У травні на стапелях нібулонівської верфі перебувало сім нових суден.

 

РЕГІОН: КІРОВОГРАДСЬКА, МИКОЛАЇВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 311
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: : 50 000
ВЛАСНИК: СЕРГІЙ ТАРАСОВ

У компанії I&U Group найкомпактніший земельний банк, розташований лише у двох областях. Компанія вирощує зернові, олійні та цукровий буряк. Для підготовки ріллі під пшеницю, кукурудзу та соняшник використовує технології мінімальної обробки ґрунту. Цукровий буряк вирощує за індустріальною технологією. Цього року компанія скоротила площі під цукровим буряком на 1000 га у порівнянні з 2017-м. I&U Group орієнтується на експорт. Зазвичай експортує до 40% виробленого цукру. Цукровий завод компанії — один із найбільш ефективних у країні. I&U Group щорічно інвестує до $2 млн у його модернізацію. Компанія активно реалізує біоенергетичні проекти. До кінця 2018 року планує запустити в Капітанівці біогазовий завод потужністю 5,5 мВт, у будівництво якого інвестує 16 млн євро.

 

РЕГІОН: ПОЛТАВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРНІГІВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 302,1
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 129 600
ВЛАСНИК: ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВ

Агрохолдинг ІМК вирощує зернові, олійні та бобові культури, картоплю. Має сучасні картоплесховища потужністю 13 500 т, обладнані спеціальними кліматичними системами. Картоплю постачає компанії «Крафт Фудз Україна» для виробництва чіпсів. Щороку ІМК збирає доволі високі врожаї. Не дотримується жорстко однієї технології обробки ґрунту. Використовує елементи точного землеробства. Під врожай 2018 року ІМК посіяла озиму пшеницю на 12 700 га. У 2017-му виручка компанії від рослинництва зросла на 4% до $124,1 млн переважно за рахунок росту світових цін на зернові та олійні. Минулого року компанія інвестувала $4,9 млн у закупівлю сільськогосподарської техніки, модернізацію елеваторів та молочно-товарної ферми в Чернігівській області. Найближчим часом ІМК планує збільшити власний земельний банк.

 

РЕГІОН: ЦЕНТРАЛЬНА УКРАЇНА, ЧАСТКОВО ЗАХІДНА УКРАЇНА
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 300
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 111 600
ВЛАСНИК: ОЛЕКСАНДР І ГАЛИНА ГЕРЕГИ

«Епіцентр-Агро» займається рослинництвом та тваринництвом. Вирощує зернові, олійні та кормові культури, використовуючи технології точного землеробства. У 2017 році валовий збір зернових у компанії становив 430 000 т. Найбільші врожаї зібрали на Хмельниччині: кукурудзи — 108 ц/га, соняшника — 34,7 ц/га, пшениці — 62,7 ц/га, цукрового буряка — 820 ц/га. Цього року «Епіцентр-Агро» планує вирівняти врожайність по всіх регіонах своєї присутності за рахунок впровадження покращених технологій вирощування основних культур і своєчасного та якісного виконання всіх технологічних операцій. «Епіцентр-Агро» планує збільшити земельний банк до 200 000 га. У розвиток агровиробництва компанія збирається інвестувати понад 2 млрд гривень: 1,4 млрд гривень — на будівництво елеваторів, 665 млн гривень — на придбання техніки. Зараз потужності зі зберігання «Епіцентр-Агро» сягають 335 000 т. До кінця року компанія планує розширити їх більш ніж вдвічі

 

РЕГІОН: КИЇВСЬКА, СУМСЬКА, ЧЕРКАСЬКА, ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА, ВІННИЦЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 267
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА:  356 100
ВЛАСНИК: ЮРІЙ КОСЮК

МХП — найбільший виробник курятини в країні. Чистий дохід компанії за 2017 рік становив $230 млн. Окрім птахівництва МХП займається м’ясопереробкою, рослинництвом та виробництвом комбікормів. Рослинницький підрозділ компанії спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, соняшника, озимої пшениці та озимого ріпака. Цього року кукурудзою МХП засіяв 122 000 га, соняшником — 73 000 га, ріпаком — 38 900 га. Значні площі відведені під сою — 37 900 га. У компанії розраховують на збільшення врожаю основних культур на 15% у порівнянні з минулим роком. МХП багато уваги приділяє діджиталізації виробництва, реалізовує проект «Геоінформаційна система». Це дозволило компанії систематизувати облік картографічних даних, провести аудит земельного банку та повернути у виробництво близько третини виявлених технічних втрат на 12 підприємствах групи. МХП спільно з технокластером Radar Tech заснував проект Agrohub, проводить конкурси аграрних інновацій та надає стартаперам можливість для реалізації їх проектів на виробничій базі компанії.

 

РЕГІОН: ЧЕРНІГІВСЬКА, СУМСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 261
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 52 311
ВЛАСНИК: ВІКТОР КУПАВЦЕВ, ВІКТОР КИЯНОВСЬКИЙ

Група «Росток-Холдинг» спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажу молока. Профільні сільськогосподарські культури для групи — кукурудза, соняшник, озима пшениця, соя та ярий ячмінь. Групі належать п’ять тваринницьких ферм, три елеваторних комплекси загальною потужністю одночасного зберігання зерна понад 104 000 т, а також низка торгових підприємств. У 2018 році посівні площі компанії під озимою пшеницею становлять 6800 га, під кукурудзою — 22 500 га, під соєю та соняшником по 9600 га. Ячмінь посіяно на 5200 га, горох — на 1200 га. Валовий збір культур компанія очікує на рівні 350 000 т. Паралельно з основними роботами «Росток-Холдинг» закладає експериментальні ділянки. У 2018-му до 400 га компанія засіяла кукурудзою зі змінними нормами внесення добрив та густоти посівів. Цьогоріч «Росток-Холдинг» планує збільшити сушильні потужності елеваторних комплексів на Чернігівщині та Сумщині. Загальна сума інвестицій на поточний рік становить $2,5 млн, з них $1,5 млн — у сільгосптехніку.

 

РЕГІОН: ЧЕРНІГІВСЬКА, СУМСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 178
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 60 000
ВЛАСНИК: ДМИТРО КРАВЧЕНКО

За останній рік земельний банк LNZ Group виріс на 10 000 га до 70 000 га завдяки придбанню «Шпола-Агро Індустрі». Найближчим часом LNZ планує збільшити обсяги виробництва і робить ставку на точне землеробство. Влітку цього року компанія планує запустити сучасну агрохімічну лабораторію на потужностях Лебединського насіннєвого заводу. У перспективі це дозволить на 40% збільшити врожаї та зменшити витрати. Для лабораторії LNZ Group закупить спеціальний прилад для визначення електрокондуктивності ґрунту. Це дозволить визначати типи ґрунтів, глибину залягання плужної підошви, відсоток відносної вологи. Спираючись на отримані показники, LNZ Group планує давати різні норми добрив під ту чи іншу культуру. Для цього вона придбала лійку для локаційного розкидання добрив та сівалки, обладнанні електроприводами, в які також завантажуються завдання на посів. Цього року компанія сіяла такими сівалками ділянки гібридизації для Monsanto.

 

РЕГІОН: ТЕРНОПІЛЬСЬКА, ПОЛТАВСЬКА, ХМЕЛЬНИЦЬКА, ВІННИЦЬКА, ЧЕРНІГІВСЬКА, ЖИТОМИРСЬКА, ХАРКІВСЬКА, ЧЕРКАСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 177,4
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 248 000
ВЛАСНИК: ВІКТОР ІВАНЧИК

«Астарта» займається рослинництвом, молочним тваринництвом, є найбільшим виробником цукру в країні. Спеціалізується на вирощуванні цукрового буряка, кукурудзи, озимої пшениці, соняшника та сої. Активно розвиває насінництво. Має два власних насіннєвих заводи, що спеціалізуються на виробництві насіння сої та пшениці. Останнім часом багато уваги приділяє дослідницькій діяльності з аналізу насіння та ґрунту й розвитку відповідних лабораторій. У «Астарти» є власна інтегрована IT система управління сільгоспвиробництвом. Компанія активно інвестує в проекти з технічного та ІТ-забезпечення. У 2017-му «Астарта» отримала 61,84 млн євро чистого прибутку. Цього року у сівозміні компанії збільшилася частка бобових: гороху, нуту та сочевиці. Озимина займає п’яту частину земельного банку. Восени 2017-го на Полтавщині компанія відкрила перший у країні кормовий центр, що здатен забезпечити кормом до 10 000 голів великої рогатої худоби на добу.

 

РЕГІОН: ДОНЕЦЬКА область
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 174,7
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 87 000
ВЛАСНИК:  РІНАТ АХМЕТОВ, ВАДИМ НОВІНСЬКИЙ

Сільськогосподарський холдинг HarvEast вирощує кукурудзу, соняшник, пшеницю. Останнім часом значні площі відводить під бобові культури. У 2018 році вони сягають 22 000 га. Нещодавно HarvEast зайнявся насінництвом. Почав позиціонувати себе як сервіс для іноземних компаній, свого роду складальне виробництво. З «Лакталіс Україна» компанія співпрацює у молочному напрямі. З Maisadour, «Євраліс Семенс Україна», Advanta Seeds International та Pioneer — у насіннєвому. Їм HarvEast надає послуги з вирощування насіння соняшника та кукурудзи. А з серпня 2018 року почне доробляти вирощене насіння на власному насіннєвому заводі потужністю 8 т на годину. Інвестиції у проект становитимуть близько $8 млн. Насіння HarvEast вирощує лише на землях зі зрошуванням. Генеральний директор агрохолдингу Дмитро Скорняков розраховує, що через п’ять років їх площа сягатиме 10 000 га. Обсяг інвестицій у цей проект становитиме близько $25 млн.

 

РЕГІОН: ЗАХІДНА УКРАЇНА
EBITDA НА ГЕКТАР, $:  160 (без урахування боргових зобов’язань, що знаходяться у процесі реструктуризації)
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 150 000
ВЛАСНИК: КОМІТЕТ КРЕДИТОРІВ

Для агрохолдингу «Мрія» стратегічними культурами у 2018 році є соняшник, кукурудза, соя та цукровий буряк, під яким компанія збільшила посівні площі до 7200 га. Для посівів сої компанія використовувала насіння власного виробництва. Напередодні сівби «Мрія» інвестувала $2,8 млн в оновлення власного технопарку, придбавши шість причіпних обприскувачів та 16 тракторів різноманітної потужності. Третій рік поспіль компанія моніторить власні угіддя з повітря за допомогою дронів та супутників. Цього року «Мрія» придбала безпілотний літальний апарат, здатний покривати за виліт до 1000 га та надавати якісну інформацію про стан сходів. Це дозволяє агрономам оперативно вносити необхідні зміни в технологічну карту. Крім того, у компанії є власна лабораторія для аналізу ґрунту, а також виробництво насіння. У травні 2018-го агрохолдинг розпочав реструктуризацію незабезпеченої частки боргу

 

РЕГІОН: КІРОВОГРАДСЬКА, ХАРКІВСЬКА, МИКОЛАЇВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 146,5
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 45 300
ВЛАСНИК: GOMOBILE NU AB, PHOENIX COMMODITIES PVT LTD ТА ІНШІ

Данська компанія Agromino в Україні спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, соняшника, сої, пшениці, ріпака. Використовує технології мінімальної обробки ґрунту. Володіє декількома елеваторами. Ефективність роботи компанії щороку зростає. У 2017-му вона отримала 3,5 млн євро чистого прибутку. Минулого року Agromino продала за $2,6 млн свій Новомиргородський елеватор, побудований ще за радянських часів, який ефективно не використовувала протягом тривалого часу. Отримані кошти вона спрямувала на скорочення розміру банківських кредитів на $2,3 млн. У березні 2018-го рада директорів компанії призначила на посаду виконавчого директора Петра Томана замість Саймона Боутона. Томан має великий управлінський досвід, а також досвід у сфері консультаційних послуг по злиттям та поглинанням.

 

РЕГІОН: ЛУГАНСЬКА, ХАРКІВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 113,9
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 122 000
ВЛАСНИК: ЮРІЙ ЖУРАВЛЬОВ

«Агротон» — вертикально інтегрована сільськогосподарська компанія. Займається рослинництвом та тваринництвом. Спеціалізується на вирощуванні пшениці та соняшника. Землю обробляє за технологією minitill, що дозволяє мінімізувати витрати. Рослинництво забезпечує компанії 92% доходу. Основні земельні активи розташовані на Сході країни. У 2017-му «Агротон» отримав $8,32 млн чистого прибутку, що майже у три рази менше, ніж роком раніше. 75,53% акцій «Агротона» належать Юрію Журавльову. Інші з листопада 2010 року знаходяться у вільному обігу на Варшавській фондовій біржі. З часу виходу на біржу «Агротон» встиг отримати декілька дефолтів по своїм цінним паперам. У квітні 2018-го компанія оголосила про виплату процентів по власним облігаціям з терміном погашення у січні 2019 року на $2,3 млн.

 

РЕГІОН: ЖИТОМИРСЬКА, ЛЬВІВСЬКА, СУМСЬКА, ТЕРНОПІЛЬСЬКА, ХАРКІВСЬКА області
EBITDA НА ГЕКТАР, $: 86,3
ЗЕМЛЯ В ОБРОБЦІ, ГА: 105 400
ВЛАСНИК: SIGMABLEYZER FUND

AgroGeneration — компанія з французькими інвестиціями. Спеціалізується на вирощуванні зернових та олійних. У 2017-му загальний обсяг врожаю компанії скоротився майже на 8% до 359 200 т у порівнянні з результатами попереднього року. Зниження виробництва було зумовлене посухою, що торкнулася соняшника та кукурудзи. У результаті за підсумками 2017 року AgroGeneration отримала 13,2 млн євро чистого збитку. Отже, головним завданням компанії на найближчий час стало отримання максимальної економічної ефективності. Працюючи у цьому напрямі, вона впроваджує програму Lean Six Sigma, а також близько 50 різноманітних менш масштабних проектів. Зараз AgroGeneration розглядає можливості збільшення земельного банку та планує оновлення матеріально-технічної бази. До того ж компанія збирається інвестувати близько 10 млн євро у дворазове збільшення власних елеваторних потужностей.

Поділися

Техніка        02 березня 2018 17:01

«Інтер-Альфа»: Є всі передумови для зростання ринку сільгосптехніки

Чим займається Ваша компанія?

Наша компанія є офіційним представником «PÖTTINGER» в Україні. Також у нас є контракт з вітчизняним заводом-виробником. Продукція, яку виробляють два аграрних заводи, орієнтована здебільшого на середнього і крупного виробника, у тому числі й на агрохолдинги. Маємо різні позиції продукції, що можуть забезпечити як крупні підприємства, які мають у розробці банк землі вище 3 тис. га, так і повністю закрити потреби підприємства від 500 га.

Яка зараз ринкова ситуація? Чи є можливості для росту?

Так, я бачу ріст у галузі сільськогосподарської техніки. Вважаю, що зараз агровиробники постійно розвиваються та збільшують кількісні та якісні показники. Більшість агропідприємств дивляться у сторону високоточних та високоякісних технологій і намагаються йти в ногу з часом.

З якими труднощами чи викликами очікуєте зіштовхнутися у цьому сезоні?

У минулому році ми працювали на півдні України і зіштовхнулися з тим, що в окремих районах була посуха. Відповідно, купівельна спроможність аграріїв зменшилася. Тепер потрібно чекати, поки господарства зберуть новий врожай та отримають прибуток з нього. Бо зараз вони урізали свої бюджети на закупку не тільки техніки, а й добрив та якісного посівного матеріалу.

Компанії, з якими Ви працюєте, розширили кількість якихось програм підтримки, наприклад кредитування?

Якщо говорити про фінансові інструменти, то зараз вони залишаються постійними. Такими, якими були і рік, і два тому. Банки пропонують спеціальні програми з фінансування бізнесу. Тут все залежить від якихось локальних ситуацій, що можуть бути не по всьому регіону. Як, наприклад, у минулому році це були північ Одеської області, частина Кіровоградської та Миколаївської областей.

Чого чекаєте від нового аграрного сезону?

Ми очікуємо збільшення ринків, оскільки всі передумови до цього є. Тракторний парк у багатьох застарів і його потрібно оновлювати. Плюс, сьогодні технології пішли вперед, ми пропонуємо ті машини, що можуть дати кращий результат при їх використанні.

Поділися

Агростратегії        01 серпня 2016 00:57

Произвели впечатление. Как крупнейшие агрохолдинги боролись за свою репутацию

2015-й стал годом больших реформ в АПК, очень больших потерь и еще больших ожиданий. Масштабы и последствия этих тектонических процессов уже осознаны рынком, но все еще непонятны или неизвестны большинству украинцев. Сначала отечественные аграрии потеряли российского потребителя, но получили доступ к рынкам ЕС. Затем компании занялись реструктуризацией кредитных линий и поиском новых инвесторов.

Также важным событием для АПК стала ликвидация спецрежима по НДС для аграриев. И, наконец, вместе с попытками более интенсивной приватизации инфраструктуры АПК стали более реалистичными разговоры о приватизации земли. Все вышеперечисленное — это та событийная рамка рынка, в которой агрорынок жил в прошлом году. Его участники старались активно противостоять репутационным рискам и думали, как сформировать безупречный goodwill в ожидании внешнего инвестора.

07_tema_infografica_02
Исследовательская компания NOKs fishes проанализировала то, насколько активно решали свои репутационные задачи более 100 украинских аграрных предприятий. Максимально в медиа присутствовали такие компании, как «Нибулон», «Мироновский хлебопродукт» (МХП), «Кернел», «Астарта‑Киев», агрохолдинг «Мрія» и UkrLandFarming.

В условиях падения экономики и общей турбулентности крупнейшие агрохолдинги страны старались убедить стейкхолдеров в том, что, несмотря на общий фон, их бизнес стабилен и заслуживает доверия. Поэтому логично, что в борьбе за репутацию украинские аграрии активнее всего проявляли себя в темах, касающихся их бизнес‑активов. К примеру, негатив об убытках и потерях рынков в Крыму, на востоке Украины и в РФ МХП нивелировал информацией о росте производства курятины и освоении европейских рынков.

В свою очередь, «Кернел» рассказал о новых кредитах, «Нибулон» — о сотрудничестве с ЕБРР, а UkrLandFarming — о реструктуризации выплат по облигациям. При этом 25% активности в медиа от игроков рынка традиционно занимала информация о собственных продажах и услугах.

Несмотря на энергичное гоcрегулирование АПК в 2015-м, активность холдингов в СМИ, касающаяся внешних коммуникаций (информация о конфликтах, об отношениях с регуляторами и властью, социальные проекты) несколько сократилась. Целый год велась обезличенная, но публичная борьба за сохранение льгот — за внеочередное возмещение НДС, регулирование тарифов естественных монополистов и борьба против отмены спецрежима НДС. Насколько успешной была эта публичная схватка крупного аграрного бизнеса с государством, покажет текущий год.

07_tema_infografica_01
Во время исследования про­анализирована медиаактивность 30 крупнейших агрокомпаний.
Их представленность анализи­ровалась на ТВ, радио, в печатных СМИ, информационных агентствах и интернет‑СМИ. Все тексты
обрабатывались по технологии компании NOKs fishes Ability
feel face.

Поділися
Показати ще