Новини    30 квітня 2023 15:19

В Україні завод з рендерингу відзначає першу річницю роботи

Усі будівельні та технологічні роботи на заводі були завершені саме перед початком повномасштабного вторгнення

Під час повномасштабної війни ГК “Нива Переяславщини” запустили завод із рендерингу, котрий переробляє продукти тваринного походження на м’ясо-кісткове борошно та тваринний жир, тим самим завершуючи повний цикл глибинної переробки продукції. Нині ж вироблений там продукт відповідає найвищим вимогам і належить до першої категорії. Жир купують кілька виробників — як біопаливо, для косметичної промисловості та для виготовлення кормів, розповів директор підприємства Віталій Шакель.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Шакель пояснив, що навіть сама ідея будівництва була майже фантастичною, але компанія взялася за це та більше аніж рік тому завершила будівництво високотехнологічного надсучасного підприємства — чи не єдиного у своєму роді в Україні.

Усі процеси, пов’язані з ним, характеризувалися словосполученням “вперше в Україні”. Вперше ми звели виробничі потужності, вперше завезли обладнання світового виробника із глибокої переробки, вперше збудували досконалу систему очищення води та повітря і врешті першими запустили таке підприємство, — зазначив директор.

“Нива Переяславщини” — сільськогосподарська компанія. По-перше, підприємство організує більше робочих місць, по-друге, отримає кошти для власного розвитку і модернізації, по-третє — це податки, сплачені з цього виробничого процесу. Якомога глибша переробка отриманого продукту завжди була головним завданням підприємства.

Усі будівельні та технологічні роботи були завершені саме перед початком повномасштабного вторгнення. На початку лютого 2022 року спеціалісти — монтажники — представники данської фірми Haarslev, чиє обладнання і технологія використовується на заводі, розпочали перевірку готовності до запуску вузлів та агрегатів, але за тиждень до початку війни роботи були згорнуті, а спеціалісти відкликані. Вже готовий до запуску завод ризикував так і залишитись не введеним у експлуатацію, якби не прийняте рішення, щоб ці роботи відбулися у онлайн-режимі, У Haarslev погодились запустити завод через відеозв’язок. Перше борошно підприємство отримало вже через місяць.

На заводі забезпечують роботу високотехнологічного виробництва з урахуванням найсуворіших світових вимог до екологічності й безпечності технології, виробляють високоякісний продукт і заявляють, що все вирощене переробляють повністю.

Нині на підприємстві вісім працівників, і їх абсолютно достатньо, щоб усе обслуговувати, адже система надзвичайно комп’ютеризована і розумна.

Нагадаємо, в Україні зростає рівень заробітної платні, і витрати на одиницю продукції на великих підприємствах значно нижчі, такі заводи конкурентні і на внутрішньому, і на зовнішній ринках. Усе це призводить до обережного ставлення дрібних підприємців до глибинної переробки.

Через окупацію найбільшого органічного кизилового саду в Європі компанії Famberry в с. Нове Запорізької області, господарі почали будувати нове підприємство у Запоріжжі, яке вже на фінальній стадії.

Сублімований кизил набирає все більшої популярності в Україні. В Україні такий виготовляють лише на одному заводі у Дніпрі і він теж належить компанії Famberry.

Програма USAID АГРО оголошує конкурс на співфінансування проєктів підтримки та зміцнення стійкості українських мікро, малих та середніх виробників картоплі для забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Так, програма надасть співфінансування для 5-7 проєктів із загальним бюджетом до 26 млн грн (з розрахунку від 3,5 до 7,5 млн грн на проєкт).

Завдяки програмі “Власна справа” від урядового проєкту “єРобота” підприємиця на Чернігівщині Галина Мисник організовує підприємство з переробки олійних культур, повідомляє сайт міста Чернігова.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...