Новини / Політика     23 лютого 2022 21:54

В Україні ввели надзвичайний стан: які обмеження

На всій території України окрім Донецької та Луганської області введено надзвичайний стан

У 22 областях України, крім Донецької та Луганської, а також у місті Києві вводиться надзвичайний стан. За відповідне рішення проголосувала Верховна Рада за пропозицією Ради нацбезпеки. За надзвичайний стан проголосували 335 депутатів.

Важливо! Правовий режим надзвичайного стану (НС) принципово відрізняється від правового режиму воєнного стану.

Надзвичайний стан вводиться з 00:00 24 лютого терміном на 30 діб.  У Луганській та Донецькій областях НС не потрібний, оскільки там триває Операція об’єднаних сил, і це регулюється іншими правовими інструментами.

Фото: mvs.gov.ua

Заходи у разі введення надзвичайного стану:

1. Особливий режим в’їзду та виїзду, обмеження свободи пересування

2. Обмеження руху та огляд транспортних засобів

3. Посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення

4. Заборона проведення зборів, мітингів, демонстрацій, спортивних та інших масових заходів

5. Введення комендантської години

6. Перевірка документів у громадян, у необхідних випадках – особистий огляд, огляд речей, автомобілів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян

7. Обмеження продажу зброї, спиртних напоїв

8. Вилучення у громадян зареєстрованої вогнепальної та холодної зброї та боєприпасів; у підприємств – навчальної військової техніки, вибухових, радіоактивних речовин

9. Регулювання роботи цивільних теле- і радіопрограм

У свою чергу, на брифінгу за підсумками засідання РНБО його секретар Олексій Данілов зазначив, що режим НС адаптуватиметься до умов конкретних регіонів України за рекомендаціями місцевої влади. Рішення про це ухвалюватимуть обласні комісії, до яких увійдуть представники всіх державних органів.

У прикордонних районах України введено додаткові режимні обмеження

Крім того, в Україні вводяться додаткові обмеження в районах, що межують із Росією, Білоруссю, окупованими територіями та прилеглими до морського узбережжя. Про це повідомляє Держприкордонслужба.

Передбачаються обмеження на: перебування у прикордонних районах у нічний час;  вихід будь-яких плавзасобів з пунктів базування; рух транспорту (крім військового, силових структур, агротехніки) по дорогах, які відсутні в реєстрі та ведуть до кордону та не забезпечують пересування у встановлені пункти пропуску через держкордон.

У коментарі LIGA.net речник ДПСУ Андрій Демченко уточнив, що зокрема в Донецькій області з 22 по 27 лютого обмежено вихід у море у зв’язку із ситуацією. Також у Сумській області заборонено перебувати на ділянках ближче 500 метрів від кордону громадянам, які не проживають на цих територіях.

Нагадаємо, що Зеленський знову звернувся до українців і пообіцяв бізнесу зменшити податкове навантаження.

Наталія Марченко

 

Читайте також