Новини / Технології     06 листопада 2019 09:49

В Україні вперше з’явиться цифрова топографічна база даних ФОТО

Зроблено ще один крок на шляху до земельної реформи – закладено фундамент Національної інфраструктури просторових даних. В Україні вперше з’явиться цифрова топографічна база даних. Створюватимуть її за допомогою аерофотозйомки.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Створені з використанням аерофотозйомки 3D-моделі місцевості надаватимуть інформацію про лісові масиви, забудову, рослинність, лінії електромереж тощо.

Цифрова топографічна база даних матиме велике практичне значення для зрошувань земель, ефективної інвентаризації земель, лісів, проєктування доріг. Також  високоточне лазерне сканування з точністю до 5 см дозволить прогнозувати вірогідні зони затоплень.

Читайте: Ринок землі: чи є ще що продавати селянам? Тіньові схеми привласнення паїв ВІДЕО

Реалізацію масштабного проекту розпочали з Волині та Львівщини. Для оцифровування використовують найсучасніше обладнання у світі, зокрема камери Leica TerrainMapper, яких на території Євросоюзу – всього три.

Важливість проєкту для підготовки до проведення земельної реформи в Україні відзначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький. За його словами, створена база даних забезпечить актуальну і точну інформацію, яка здешевить реєстрацію земельних ділянок у Держгеокадастрі та сприятиме виправленню помилок у ньому.

«У кінцевому рахунку – це боротьба з тіньовим обробітком землі та подальше наповнення кадастру», – наголосив Тарас Висоцький.

Уряд передбачає, що цифрова топографічна база даних стане невід’ємною частиною великого проєкту «держава в смартфоні».

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні запроваджують систему онлайн моніторингу обігу земель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також