Новини    10 жовтня 2022 19:12

В Україні створюють фонд відновлення АПК на деокупованих територіях

Фінансування заходів фонду будуватиметься на загальних принципах бюджетного фінансування

НААН ініціює створення Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях. Про це повідомила пресслужба НААН.

За ініціативи та під безпосереднім керівництвом Президента НААН Ярослава Гадзала та віцепрезидента НААН Юрія Лупенка, з метою розв’язання проблем матеріально-технічного і фінансового забезпечення відновлення діяльності сільськогосподарських товаровиробників після звільнення тимчасово окупованих рф територій, Національна академія аграрних наук України ініціює створення спеціальної державної інституції — Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях.

Стеж за новинами у зручному форматі! Підписуйся на наш Telegram

Діяльність фонду повинна сприяти прискореному відновленню аграрної сфери і села на звільнених територіях, через координацію діяльності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесових структур щодо цільового нагромадження, розподілу й використання відповідних матеріально-технічних ресурсів насамперед пально-мастильних матеріалів, насіння й садивного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки й запасних частин, фінансових ресурсів тощо для забезпечення потреб усіх суб’єктів агробізнесу.

Фонд має бути неприбутковою бюджетною установою, діяльність якої спрямовується, координується та контролюється Кабміном. Фінансувати фонд планують з кількох джерел:

  • державний бюджет України;
  • допомога держав-партнерок і міжнародних фінансових інституцій;
  • допомога великих міжнародних корпорацій;
  • заморожені чи конфісковані активи росії;
  • внески юридичних і фізичних осіб;
  • допомога міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів.

Фінансування заходів фонду будуватиметься на загальних принципах бюджетного фінансування з акцентом на використання конкурсного підходу для вибору учасників за виробничими напрямами та за пріоритетністю, відповідно до потреб відновлення виробничої та соціальної інфраструктури України.

Нагадаємо, російське вторгнення принесло на українську землю смерті, горе, страждання й шалені збитки для економіки, зокрема в агропромисловому секторі. Це знищені поля, вкрадене зерно та техніка, готова продукція, зруйновані та розграбовані склади, підприємства, тимчасово втрачені території через окупацію.

Війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...