У поточному році виробництво добрив в Україні досягло 2050 тис. тонн, що на 81% перевищує відповідний показник минулого року (1130 тис. тонн). Однак ця кількість виробництва істотно нижча, ніж у 2021 році, коли вироблено 5,2 млн тонн азотних добрив, повідомляє “Інфоіндустрія”.
Як зазначив експерт ринку добрив Дмитро Гордійчук з ІА “Інфоіндустрія“, збільшення виробництва стало можливим завдяки стабільному енергопостачанню, низьким цінам на газ та відносно стабільному попиту на добрива.
Попри те, що споживання добрив скоротилося наприкінці 2023 року — загальний обсяг закупівель зросли. Обсяг імпорту добрив активно розвивався в першому кварталі, але в другому трошки зменшився.
Загалом обсяг імпорту азотних мінеральних добрив за період з початку року до 18 грудня 2023 року вже перевищив 1,08 млн тонн, і ринок готовий придбати набагато більше, зауважив фахівець.
Додатково він сказав, що станом на 1 грудня товарні запаси азотних добрив у виробників були невеликими. Прогнозується, що навесні 2024 року сільгоспвиробники внесуть не менше 800 тис. тонн аміачної селітри і до 600 тис. тонн карбаміду, і частина добрив вже закуплена. Однак на початок 2024 року на ринку буде наявно більше половини необхідних азотних добрив для весняного посіву.
“Проте відкладений попит існує, і це дозволить виробникам піднімати ціни”, — вважають аналітики.
Нагадаємо, обсяг ринку добрив в Україні значно зменшився з очевидних причин, заявив Вадим Кулик, комерційний директор компанії “Крафт Мінерал”.
Вже у грудні в Україні прогнозують зниження ціни на карбамід. Вперше за пів року його рівень споживання перевищив селітру.
За 10 місяців 2023 року Україна імпортувала майже 2 млн т добрив, що є найбільшим показником минулих двох років. Експерти очікують, що споживання добрив цьогоріч також стане рекордним.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!