Новини    01 листопада 2023 12:43

В Україні стали різко зростати ціни на молоко


З серпня по жовтень вартість сировини молока зросла на 16%, повідомив керівник експертно-аналітичної служби Спілки молочних підприємств України Леонід Тулуш. На молочному ринку давно не спостерігалося подібних короткострокових цінових стрибків.

“Рівень цін, за якими молокопереробні підприємства постачають свою продукцію у торговельні мережі, насамперед визначається рівнем цін на молоко-сировину. Останні цього сезону почали зростали ще у серпні, причому у вересні-жовтні темп зростання лише прискорився. Загалом цінники на молоко-сировину за останні три місяці зросли більш як на 16% – таких короткострокових цінових стрибків на даному ринку вже давно не спостерігалось”, – зазначив Тулуш.

За цього словами, вирішальну роль у подорожчанні відіграла не сезонність. Рівень ціни формується з огляду на дефіцит якісної молоко-сировини та зумовлений тим ажіотажем, який ним породжується.

Водночас у Польщі, як приклад однієї з сусідніх європейських країн, навпаки ціни знижуються ще з кінця минулого року.

“Як наслідок, конкурентна перевага вітчизняних молокопродуктів, зумовлена нижчим рівнем цін, стрімко нівелюється.
Що може зробити молокопереробне підприємство, щоб за цих несприятливих умов утримати ціну на полиці, знаходячись між виробником молока, який зараз диктує ціну, і торговельними мережами, які в разі подорожчання відмовляються реалізовувати дорогу вітчизняну продукцію і схиляються у бік завезення більш дешевої імпортної? За цих умов підприємство може тільки балансувати на межі збитковості, демонструючи дива кризового менеджменту”, – сказав Тулуш.

На його думку, у цій ситуації потрібні часткова компенсація державою вартості молочної продукції або збалансоване ціноутворення всіма учасниками виробничого ланцюга.

“Це допоможе врахувати інтереси споживача, для якого ми всі працюємо”, – резюмував Телуш.

За даними Держстату, в січні-липні 2023 року в Україні було вироблено 4,3425 мільйона тонн молока-сировини, що на 5,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Причиною стала аномальна спека.

Ще у вересні заявляли, що очікується зростання вартості молока.

Один з найбільших виробників молочної продукції компанія “Люстдорф” першою в Україні створила мікрофільтроване пастеризоване молоко, передає newfood. Мікрофільтрація — це інноваційний ефективний метод очистки молока, який застосовують у світі.

Світові ціни на продовольчі товари у вересні 2023 року трохи зросли. Однак на 10% нижче, ніж рік тому.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...