Новини    26 жовтня 2023 11:19

В Україні підприємству видали перший лісорубний е-квиток


В Україні видали перший лісорубний е-квиток, тобто спеціальний дозвіл на вирубування дерев. Його отримало костопільське лісове господарство, рівненська філія ДП “Ліси України”, розповів гендиректор держпідприємства Юрій Болоховець.

“Електронний лісорубний квиток – це важлива складова лісової реформи і ще один величезний крок до детінізації лісової галузі”, – зазначив гендиректор Лісів України.

“Ліси України” входить до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, а також є одним із найбільших лісокористувачів Європи й найбільшим в Україні.

В його управлінні перебуває 6,6 млн га земель державного лісового фонду.

Зазначимо, що в Україні лісами вкрито 9,6 млн га (16%) території країни. За площею лісів наша держава дев’ята у Європі і шоста за запасами деревини.

Проєкт з видавання лісорубних е-квитків стартував 1 червня 2023 року і триватиме два роки. Ним передбачено:

Проєкт передбачає:

  • запровадження єдиної електронної бази даних лісорубних квитків та сертифікатів про походження деревини;
  • громадський контроль за заготівлею деревини;
  • протидія незаконним рубкам;
  • більша прозорість, зниження корупційних ризиків (мінімізація контактів між господарствами і чиновниками).

Протягом січня-вересня ДП “Ліси України” спрямувало до держбюджету 4,7 млрд грн, що на 1,1 млрд грн більше, ніж торік. Всього за цей час воно збільшило прибуток до 2,6 млрд грн.

Нагадаємо, у Верховній раді зареєстрували законопроєкт щодо посилення кримінальної відповідальності за незаконний обіг деревини.

Державне підприємство “Ліси України” інвестує сотні мільйонів гривень у створення високопродуктивних насаджень, повідомив виконувач обов’язків генерального директора підприємства Юрій Болоховець.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...