Новини / Клімат     29 квітня 2021 14:01

В Україні переглянуть норми викидів парникових газів для агросфери

Аграрні асоціації та Міндовкілля домовилися про перегляд проекту показників викидів парникових газів та встановлення їх на реалістичному рівні

Громадські сільськогосподарські об’єднання ініціювали перегляд показників викидів парникових газів для сфери сільського господарства та встановлення їх на реалістичному рівні, що враховує інтереси аграріїв та тенденції до розвитку агросектору.  Про це повідомляє перс-служба ГС «Всеукраїнська аграрна рада» (ВАР).

Як повідомляється, експерти аналітичного центру ВАР «Розумна країна» взяли участь у громадському обговоренні проєкту урядового розпорядження «Про схвалення другого національно визначеного внеску України», що був розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів. Документ визначає показники викидів парникових газів до 2030 року у розрізі галузей економіки та перелік заходів, які плануються для впровадження в рамках політики держави щодо боротьби зі зміною клімату.

За посередництва мінекономіки були проведені низка узгоджувальних нарад, на яких представники галузевих аграрних асоціацій висловили такі основні недоліки цього документу:

  • в запропонованих міндовкілля  розрахунках викидів парникових газів у сфері рослинництва планується оптимізувати (зменшити) внесення азотних добрив з метою зменшення викидів парникових газів. Це означає, що розрахунки міндовікілля не  передбачають збільшення поточного рівня внесення азотних добрив, який на сьогодні (в середньому по країні такий рівень складає 80 кг/га діючої речовини) є значно нижчим, а ніж у європейських країнах. Фактично запропонований підхід міндовкілля звужує потенціал аграріїв для підвищення родючості ґрунтів та збільшення врожайності;
  • заплановані організаційні заходи реалізації кліматичної політики в агарному секторі не є деталізованими та не передбачають надання державної підтримки на впровадження аграріями заходів із зменшення викидів парникових газів.

ЧитайтеАЧС на Буковині: зафіксований другий спалах чуми свиней за місяць

В результаті проведених нарад міндовкілля переглянуло розрахунки викидів парникових газів у сфері рослинництва. Передбачено збільшення кількості внесення азотних добрив на 25% порівняно із існуючим рівнем, що створює умови аграріям для розвитку. Також визначено серед джерел фінансування заходів із реалізації проекту акту у сфері сільського господарства також і кошти державної підтримки у вигляді цільових дотацій та здешевлення кредитів на впровадження заходів із зменшення викидів парникових газів.

Крім того, була зазначена необхідність подальшого опрацювання більш детального плану впровадження заходів із реалізації другого національно визначеного внеску України у сфері сільського господарства.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада змінила правила підтримки страхування сільгосппродукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також