Новини / Тваринництво     29 квітня 2021 10:01

АЧС на Буковині: зафіксований другий спалах чуми свиней за місяць

На території Чернівецької області підтверджено другий випадок АЧС. Під час локалізації першого осередку хвороби, вже було знищено більше 21000 свиней

На території Чернівецької області протягом місяця зафіксований вже другий спалах АЧС. Про це повідомляє MeatNews з посиланням на інформацію керівника головного управління держпродспоживслужби області Анжели Косован.

Як повідомляється, протягом 25-26 квітня у господарстві АПОП «Золотий колос» в с. Строїнці на Новоселиччині стався падіж 4 свиноматок. Фахівці служби відправили загиблих тварин на перевірку до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії для проведення вірусологічного дослідження методом ПЛР. 28 квітня діагноз на африканську чуму свиней офіційно підтвердили. Відразу відбулося засідання відповідної комісії при ОДА, яка затвердила план заходів для профілактики та ліквідації захворювання.

Два тижні тому,  з 11 по 13 квітня у с. Котелеве на Новоселиччині у свиногосподарстві «Котелеве» через АЧС загинуло понад 400 свиней – 100 свиноматок та більше 300 голів молодняку. Під час ліквідації осередку захворювання було знищено  більше 21 тисячі тварин. Відстань між двома селами, де відбулися спалахи АЧС, близько 8 км.

За наслідками першого спалаху державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла рішення:

  • свиногосподарство «Котелеве» оголосити епізоотичним осередком АЧС та ввести карантинні обмеження;
  • визначити 3-кілометрову зону захисту від межі спалаху;
  • визначити 10-кілометрову зону нагляду від межі зони захисту;
  • виділити необхідну техніку та місце для спалювання та захоронення трупів свиней;
  • місцем переробки і забою свиней із зони захисту визначити м’ясопереробне підприємство ДП «М’ясо Буковини» та консервний цех ТОВ ТПК «Грін Рей»;
  • провести обстеження мисливських угідь на виявлення загиблих та підозрілих диких кабанів;
  • карантин з свиногосподарства «Котелеве» зняти через 40 діб після виконання всього комплексу заходів.

ЧитайтеУ 2021 році розпочинається комерційне виробництво вакцини проти АЧС

Втім, як бачимо, вжиті заходи не врятували ситуацію. Що, як підкреслюють у ГС «Центр підвищення ефективності в тваринництві» і не дивно: ГС вже неодноразово наголошувала на тому, що проблема АЧС в Україні останні 5 років не вирішується через блокування компенсацій свинокомплексам за свиней у випадку АЧС. Це призвело до скорочення поголів’я свиней в Україні, закриттю свинокомплексів, відкриттю нелегального ринку торгівлі свинями, інфікованих АЧС, та поширенню АЧС у країни Європи.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що через спалах АЧС на львівській фермі знищили 100 тис свиней.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також