Новини / Садівництво     24 травня 2019 10:57

В Україні очікують рекордний урожай черешні

Початок повного плодоношення нових черешневих садів, закладених у 2012–2018 рр., а також порівняно непогані погодні умови, які хоча й затримали початок сезону, але не призвели до суттєвих втрат черешні, дають підстави експертам прогнозувати рекордний урожай цієї ягоди в Україні.

Про це повідомляє EastFruit.

У цьому сезоні для українських виробників черешні складаються добрі перспективи.

  • По-перше, з’явилося більше можливостей для експорту, оскільки в Європі наразі більша частина урожаю черешні йде на переробку, а не на ринок. Це зумовлено втратою якості урожаю внаслідок несприятливих погодних умов.
  • По друге, нестача пропозиції черешні на ринку Європи утримує досить високі ціни на цю продукцію.
  • По-третє, затримка початку збирання врожаю черешні Україні зіграє на користь українським аграріям,  оскільки дасть змогу розпочати експорт цієї ягоди тоді, коли Узбекистан уже практично повністю піде з ринку і коли вже перейде пік поставок черешні з Туреччини.

Читайте: Здоровий раціон бізнесмена — як правильно харчуватися

Експерти ФАО прогнозують, що експорт черешні з України у 2019 р. уперше перевищить 5 тис. т і стане «рекордним за всю історію України». Про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Водночас ціна на черешню на внутрішньому ринку не збільшиться – так вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва. Це зумовлено тим, що пропозиція на внутрішньому ринку черешні зростає більш істотно, ніж експорт, а багато виробників так і не мають необхідних знань для системного експорту продукції.

Цього року розширюється географія експорту української черешні:  очікуються перші поставки в країни Близького Сходу.

Landlord раніше повідомляв про те, що заморожування ягід – це одна з найперспективніших ніш для інвестицій в ягідну галузь України.

Рослинництво        13 серпня 2019 14:47

Прогноз урожаю кукурудзи в Україні підвищено до ​​нового рекорду – 36,5 млн т

Експерти USDA підвищили прогноз світового виробництва кукурудзи у 2019–2020 маркетинговому році за рахунок очікуваного зростання валового збору цієї зернової культури в Україні.

Про це повідомляє АПК-Информ.

За оновленими даними аналітиків USDA, у 2019–2020 МР глобальне виробництво кукурудзи може зрости до 1,108 млрд т (порівняно з 1,105 млрд т за попередньою оцінкою).

Цей показник збільшено за рахунок підвищення прогнозу щодо урожаю кукурудзи в Україні – до 36,5 млн т проти 34 млн т за липневою оцінкою. Таким чином, в Україні очікується новий рекорд з виробництва кукурудзи.

Читайте: Зелений бізнес: успішна модель заробітку на рослинах

Також підвищувальні коригування валового збору зернової здійснено для ЄС – до 64,8 млн т і США – до 353,1 мл. т. Зменшено прогноз з виробництва кукурудзи у 2019–2020 МР для Росії – до 13 млн т та Індонезії – до 12,7 млн т.

Прогноз світового експорту кукурудзи на 2019–2020 МР також дещо підвищено (до 172,2 млн т проти 171,2 млн т). Для України показник експорту кукурудзи прогнозують на рівні 30 млн т.

Як повідомляв Landlord, у 2018 році отримано найбільші в історії незалежної України обсяги валового збору кукурудзи – 35,8 млн т при врожайності 78,4 ц/га.

Поділися

Садівництво        13 серпня 2019 10:28

Натуральні яблучні соки в Україні подорожчають цьогоріч на 7%

У нинішньому сезоні українські садівники відзначають спад урожаю яблук порівняно з 2018 роком на 20%. Зменшення врожаю позначиться на собівартості натуральних яблучних соків: експерти прогнозують їх подорожчання на 5–7%.

Про це повідомляє EastFruit.

Свої прогнози українські агроаналітики оприлюднять на IХ міжнародній конференції «Яблучний бізнес України – 2019», що відбудеться завтра, 14 серпня.

Читайте: 50–60 тонн яблук з гектара: на Миколаївщині вирощують саджанці високоврожайних сортів

Своєю думкою напередодні заходу поділився директор департаменту садівництва і горіхоплідних культур ТОВ АПК Маїс, яке виробляє соки прямого віджиму (ТМ Найсік), Олександр Самойленко.

Компанія Маїс має власні сади, і за словами керівника, урожайність у них цього сезону на 20% менша, ніж торік. У зв’язку з цим, на думку Олександра Самойленка, натуральні яблучні соки подорожчають на 5–7%. Зростання собівартості виробництва очікується і для інших видів соків – «через дорожнечу сировини в цьому сезоні».

Landlord раніше повідомляв про те, що в І півріччі 2019 року Україна поставила на зовнішній ринок 67,9 тис. тонн соків, що втричі більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Поділися

Рослинництво        29 липня 2019 17:40

Українські аграрії зібрали ранні зернові на 80% площ – 8 млн га

На сьогодні, 29 липня, в господарствах України ранні зернові та зернобобові зібрали на 80% прогнозованих площ, або з 8,0 млн га, та намолотили з них 29,7 млн т зерна.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Жнива-2019 тривають. За даними Міністерства, на сьогодні в Україні зібрано:

  • пшениці – 21,7 млн т (урожайність 39,7 ц/га);
  • ячменю – 7,2 млн т (урожайність 33,1 ц/га);
  • гороху – 569 тис. т (урожайність 22,9 ц/га);
  • жита – 120 тис. т (урожайність 26,8 ц/га);
  • вівса – 60 тис. т (урожайність 24,9 ц/га).

Читайте: Авокадо і горіхова паста замість м’яса: сучасний підхід у харчуванні дітей – ФАО

Також озимий ріпак зібрали на 96% площі (1,2 млн га), намолотили 2,9 млн т. Урожайність – 24,4 ц/га.

Landlord раніше повідомляв про те, що за прогнозами Agritel, валовий збір ячменю в Україні у 2019 році складе 8,6 млн т.

Поділися

Рослинництво        25 липня 2019 15:15

Поле на 7 млрд грн: поліція арештувала врожай маку на Полтавщині ВІДЕО

Понад 230 га маку виростили у фермерському господарстві на Полтавщині. Фермери кажуть – на пиріжки. Правоохоронці арештували врожай та хочуть спалити: вважають, що з нього можна робити опій.

Про незібраний урожай маку повідомляє ICТV. Правоохоронці звернули увагу на масштаб посівів та відсутність належної документації: ліцензії та дозволів на даний вид діяльності.

Заступник керівника управління протидії наркозлочинності Полтавщини Сергій Циганенко каже, що мак, вирощений на полі, придатний для виготовлення опію ацетильованого.

Вартість урожаю правоохоронці попередньо оцінили в 7 млрд грн.

У фермерському господарстві визнали, що існують певні проблеми з документами. Але при цьому стверджують, що вирощувати мак для виробництва опію не планували, натомість мають укладені контракти на реалізацію макового зерна.

Однак правоохоронці отримали ухвалу суду на арешт урожаю. Вони планують скосити та спалити увесь мак. Ведуться слідчі дії.

Читайте: Фермери в Індії охороняють  макові поля від папуг-наркоманів

На агрофірмі планують оскаржити рішення суду. Октябрьский районний суд Полтави призупинив ухвалу про знищення посівів маку.

Як повідомляв раніше Landlord, активісти вимагають узаконити медичну марихуану
.

Поділися

LOL        18 липня 2019 17:24

Фермери в Індії охороняють  макові поля від папуг-наркоманів

Птахи з опіумною залежністю в індійському штаті Мадхья-Прадеш регулярно крадуть урожай у місцевих фермерів, тому ті змушені були чергувати на полях вдень і вночі.

Протистояння птахів та фермерів описує Рovin.com.ua. У індійських фермерів і так цього року неврожай опійного маку, а тут ще й дошкуляють пернаті наркомани. Вони щодня прилітають за черговою дозою і крадуть урожай.

Читайте: Бійка на фермі: кури перемогли лисицю

Нахабні папуги навіть не лякаються гучномовців та петард. Влада ніяк не допомогла фермерам боротися з пернатими, тож тепер люди самотужки цілодобово охороняють макові поля.

Як повідомляв раніше Landlord, на Луганщині сарану відлякуватимуть сиренами.

Поділися
Показати ще