Новини / Садівництво     24 травня 2019 10:57

В Україні очікують рекордний урожай черешні

Початок повного плодоношення нових черешневих садів, закладених у 2012–2018 рр., а також порівняно непогані погодні умови, які хоча й затримали початок сезону, але не призвели до суттєвих втрат черешні, дають підстави експертам прогнозувати рекордний урожай цієї ягоди в Україні.

Про це повідомляє EastFruit.

У цьому сезоні для українських виробників черешні складаються добрі перспективи.

  • По-перше, з’явилося більше можливостей для експорту, оскільки в Європі наразі більша частина урожаю черешні йде на переробку, а не на ринок. Це зумовлено втратою якості урожаю внаслідок несприятливих погодних умов.
  • По друге, нестача пропозиції черешні на ринку Європи утримує досить високі ціни на цю продукцію.
  • По-третє, затримка початку збирання врожаю черешні Україні зіграє на користь українським аграріям,  оскільки дасть змогу розпочати експорт цієї ягоди тоді, коли Узбекистан уже практично повністю піде з ринку і коли вже перейде пік поставок черешні з Туреччини.

Читайте: Здоровий раціон бізнесмена — як правильно харчуватися

Експерти ФАО прогнозують, що експорт черешні з України у 2019 р. уперше перевищить 5 тис. т і стане «рекордним за всю історію України». Про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Водночас ціна на черешню на внутрішньому ринку не збільшиться – так вважає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва. Це зумовлено тим, що пропозиція на внутрішньому ринку черешні зростає більш істотно, ніж експорт, а багато виробників так і не мають необхідних знань для системного експорту продукції.

Цього року розширюється географія експорту української черешні:  очікуються перші поставки в країни Близького Сходу.

Landlord раніше повідомляв про те, що заморожування ягід – це одна з найперспективніших ніш для інвестицій в ягідну галузь України.

Читайте також