Новини / Садівництво     21 травня 2019 17:18

Заморожування ягід є чудовою нішею для інвестицій – Андрій Ярмак

Заморожування ягід – це одна з найперспективніших ніш для інвестицій в ягідну галузь України. Про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, виступаючи сьогодні в Києві на міжнародній конференції «Ягоди України: заморозка і свіжий ринок».

Про це повідомляє East Fruit.

Перспективні напрямки для інвестицій у плодоовочевий бізнес, на думку Андрія Ярмака:

Читайте: У скільки ягідникам обійдуться сезонні робітники

Заморожування

«Вважаю, що заморожування є чудовою нішею для інвестування, якщо розуміти, як і де саме інвестувати і як управляти проектом» – сказав Андрій Ярмак.

Експерт наголосив, що, формуючи цей напрям бізнесу, українцям варто звернутися до польських аграріїв, які мають колосальний досвід із заморожування ягід.

Будівництво потужностей зі зберігання ягід

Також  перспективною інвестиційною нішею для розвитку плодоовочевого бізнесу економіст ФАО вважає будівництво потужностей зі зберігання і охолодження ягід, оскільки в Україні їх практично немає, і у розпал сезону збору ягід «їх відсутність відчувається просто катастрофічно».

Отримання сертифікату Global G.A.P.

Експерт закликав учасників ринку інвестувати кошти в отримання сертифікації стандарту Global G.A.P., яка «є експортним квитком для виробника і чудовою інвестицією в підвищення ефективності бізнесу».

Інші

Серед інших перспективних інвестиційних ніш Андрій Ярмак назвав великі інтегровані проекти з вирощування лохини, кооперацію професійних виробників для експорту та переробки, експорт ожини і чорної смородини і сегмент органічної продукції.

Landlord раніше повідомляв про те, що на експорті заморожених ягід та фруктів Україна заробила рекордні $80 млн.

Читайте також