Новини    14 жовтня 2021 10:05

В Україні не вистачає стартових добрив. Фермери можуть недоотримати врожаї

Через блокування митницею моноамоній фосфату усі залишилися без прибутку

На сході Україна фермери можуть недоотримати врожаї через те, що їм не вистачає рідких комплексних добрив. Про це розповів Роман Ковальський, директор ТОВ «Агрофірма Нібас».

Зазначимо, що два роки тому «Агрофірма Нібас» першими в Україні за допомогою ТзОВ «Трікса» побудували мінізавод з виробництва рідких комплексних добрив, зараз господарство обробляє 8 тис. га землі.

«Що ці добрива для нашого краю? Ми знаходимося на сході Дніпропетровської області, а це зона ризикованого землеробства, де не вистачає опадів. Завдяки внесенню при посівах певної кількості стартових добрив, які не забирають на себе певну кількість вологи, вони сприяють розвитку культури. Додам, в господарстві ми не використовуємо розсипних добрив», — коментує Ковальський.

Побудувавши завод, компанія запустила виробництво рідких комплексних добрив, та виробила близько 3 тис. добрив, які уже випробували місцеві фермери. Цієї весни продано тисячу тонн цієї рідини, яку використали на 50 тис. га землі при посівах.

«Можу сказати, що фермери отримали вражаючі результати. Тому до нас почали звертатися й інші аграрії», — підкреслює директор.

Додамо, що сьогодні завод може забезпечити стартовими добривами 50−100 тис. га посівів. «Я вкладаю гроші, беру кредити, хочу створити товар з доданою власністю, заключаю договори з фермерськими господарствами на поставку добрив і, що відбувається? Я цього зробити не можу. Адже у мене стоїть завод, немає сировини для виробництва рідких комплексних добрив. А фермери мене питають де стартове добриво? А його немає. Ми втрачаємо кошти», — наголошує підприємець.

Крім того, ТОВ «Агрофірма Нібас» планувало продавати аграріям добрива, які весною допомогли б отримати хороший врожай. Зараз, через блокування митницею моноамоній фосфату усі залишилися без прибутку.

Нагадаємо, два українських заводи призупинили виробництво міндобрив.

Джерело: Agravery.com

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...