Новини    05 жовтня 2021 16:00

Криза на ринку мідобрив. Два українських заводи призупинили виробництво

Ситуація на світових ринках виникла через стрімкий стрибок ціни на газ. Багато європейських виробників розцінили цю ситуацію як форс-мажор і згорнули виробництво, як то кажуть до кращих часів

Наразі в Україні є кілька заводів, які виробляють мінеральні добрива. Два призупинили виробництво. Один через ціни на газ, інший через технічні проблеми. Решта працює.

Готове добриво фасують у величезні мішки по 500 кілограмів. Продають не лише в Україну, а й за кордон. Місцевим аграріям привозять карбамід вантажівками та залізницею.

Сергій Карпенко — фермер із тридцятирічним стажем.  Пан Сергій використовує як вітчизняні, так і імпортні добрива. Завжди шукає найвигіднішу ціну. “На сьогоднішній день наше підприємство бере 100% азотних добрив в українського виробника. Це ДніпроАзот, це ЧеркасиАзот”, — розповідає фермер.

Читайте: Вирощування овочів в опалювальних теплицях стає більш витратним через зростання цін на газ

Зараз у світі проблеми із добривами, каже його колега Михайло — фермер із Кіровоградщини. Він переживає, що криза може дійти і до України.

“Добрива ми закупили ще влітку, то нам на осінню посівну кампанію вистачить в повному обсязі. Що далі, які дії будуть, побачимо. Зараз складається так, що всі добрива дуже сильно дорожчають. Особливо азотні добрива”, — зазначає він.

Ситуація на світових ринках виникла через стрімкий стрибок ціни на газ. Багато європейських виробників розцінили цю ситуацію як форс-мажор і згорнули виробництво, як то кажуть до кращих часів.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні сушка зерна подорожчає через зростання цін на газ.

Джерело: ТСН

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...