Новини / Фінанси     25 вересня 2021 13:30

В Україні можуть ввести новий податок на землю

Новий вид відрахувань в розмірі близько 1500 гривень введуть для всіх, хто володіє земельними ділянками с/г призначення

Влада України має намір впровадити з 2023 року новий податок на землю “мінімальне податкове зобов’язання”. МНО буде введено в законодавство України, якщо Верховна Рада підтримає в другому читанні проєкт закону №5600.

Новий вид відрахувань в розмірі близько 1500 гривень введуть для всіх, хто володіє земельними ділянками сільськогосподарського призначення.

Щорічно власники та орендарі наділів повинні будуть здійснювати внески в розмірі близько 1400 гривень з кожного гектара. Йдеться про ті земельні ділянки, які знаходяться за межами населених пунктів.

МНО зобов’язане щорічно надходити в казну держави в будь-якому випадку, навіть якщо на ділянці не здійснюється господарська діяльність, вирощені врожаї не продаються, а також якщо окремо були сплачені податки, які пов’язані з обробкою землі.

Таким чином, мінімальне податкове зобов’язання з 2023 року матимуть взяти на себе абсолютно всі власники та орендарі земельних ділянок. Навіть якщо вони платять податки з доходу від реалізації с/г продукції, ПДФО та військовий збір з зарплати працівників і з оренди ділянок.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада прийняла закон щодо стимулювання діяльності фермерських господарств.

Джерело: Верховна Рада

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також