Новини / Ринок землі     30 вересня 2019 15:34

Орендна плата за землю зросте до 4 тис. грн за гектар – програма дій уряду

В уряді розраховують, що в результаті запровадження ринку землі в Україні середня вартість оренди 1 га землі зросте більш як удвічі – із 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024-му.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Уряд оприлюднив програму дій, яку цього тижня планує представити у Верховній Раді. Згідно з нею, в Україні буде скасовано мораторій на продаж землі, що приведе до щорічного зростання на 6% ефективності використання сільгоспугідь завдяки підвищенню рівня економічної конкуренції.

Читайте: Уряд визначив долю УЗ: компанію розділять, акції виставлять на міжнародних біржах

Уряд декларує, що ринок землі в країні запрацює з 1 жовтня наступного року, внаслідок чого середня орендна плата за землю зросте у 2024 році до 4 тис. грн за 1 га порівняно з 1,7 тис. у 2018 році. У програмі відзначено, що сьогодні «українці отримують на 40% меншу ціну за розпорядження своєю власністю».

Згідно з програмою дій уряд планує:

  • провести «дерегуляцію з питань землеустрою»;
  • вирівняти податки на землю;
  • ввести запобіжники проти земельного рейдерства;
  • запровадити сучасну інфраструктуру просторових даних (100% даних про земельні ділянки буде внесено до Держкадастру до кінця 2020 р.);
  • надати держпідтримку фермерам на купівлю землі та розвиток свого бізнесу (під час купівлі менше 500 га землі сільгоспвиробники матимуть можливість отримати кредит за ставкою, що не перевищує рівня інфляції).

Landlord раніше повідомляв про те, що Кабмін затвердив законопроєкт про ринок землі й передає його на розгляд до Верховної Ради.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також