Новини / Технології     22 лютого 2021 17:45

В США собак-шукачів вчать виявляти хвороби рослин і шкідників

Група вчених перевірить потенціал і можливості собак в якості інструменту раннього виявлення інвазивних видів і захворювань рослин

Собаки-шукачі чудово вміють знаходити сотні шкідливих елементів, починаючи від пошуку правопорушників і наркотиків і закінчуючи вибуховими речовинами і захворюваннями. Натан Холл (Nathan Hall), керівник лабораторії собачого нюху Техаського технологічного університету (США), сподівається, що собаки-детектори зможуть з такою ж точністю знаходити сільськогосподарських шкідників і патогени рослин.

Група вчених перевірить потенціал і можливості собак в якості інструменту раннього виявлення інвазивних видів і захворювань. Як стверджують дослідники, потенціал навчання собак-шукачів практично безмежний

Необхідність пошуку додаткових методів виявлення шкідників і патогенів обумовлена ​​масштабними втратами галузі рослинництва і виноградарства. Тільки від борошнистої роси на виноградній лозі і комах-шкідників галузь щорічно втрачає понад $300 млн.

Натан Хол впевнений, що собаки-детектори мають здатність за рахунок природного нюхової чутливості виявляти ці загрози і сподівається, що це може бути не тільки легко впроваджено в агросферу, але й стане економічно вигідним для фермерів. Раннє виявлення дозволить обмежити вплив загроз на сільське господарство і скоротити обсяги внесення ЗЗР.

Використовуючи обладнання та методи, вже наявні в лабораторії собачого нюху, Хол сподівається за короткий проміжок часу навчити собак виявляти борошнисту росу і личинки комах-шкідників. Його методика заснована на попередніх дослідженнях, які свідчать, що собаки можуть бути навчені виявляти рослини навіть з безсимптомним перебігом хвороби. Також встановлено, що собаки в змозі визначати комах, незалежно від їх розміру.

ЧитайтеСелекціонери Німеччини вивели спеціальні сорти фітнес-картоплі

На першому етапі тестування буде проводитися в так званих контрольованих умовах, коли подрібнені до порошкоподібного стану листя хворих рослин і личинки комах дозволять точно «доставляти» запах тваринам. Хол і його команда виміряють межі чутливості виявлення запаху собаками, щоб оцінити найбільш ранню фазу хвороби борошнистої роси, яку можуть виявити собаки, і межі чутливості для личинок комах і патогенів.

У випадку, коли здатність ефективно виявляти запахи в лабораторії буде підтверджена, чотирилапих агрономів відправлять для тренування в польових умовах для перевірки здатності робити те ж саме на живих виноградних лозах і листках винограду.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермери США у 2021 році збільшать площі посівів сої та кукурудзи.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також