Новини    13 вересня 2018 16:56

В серпні експорт кавунів з України майже подвоївся


В серпні 2018 року відбулось суттєве пожвавлення міжнародної торгівлі українськими кавунами. За останній місяць літа Україна експортувала більше 10 тис. тонн кавунів, тоді як в липні назовні було продано лише 6.5 тис. тонн цієї продукції. Про це повідомляє сервіс «Інфо-шувар»

«Влітку 2018 року максимальний обсяг кавунів Україна експортувала саме у серпні, тоді як рік тому найбільший експорт було зафіксовано в липні. Сумарний обсяг експорту українських кавунів влітку 2018 та 2017 років майже не змінився, а серед головних покупців лишились Білорусь, Польща та країни Прибалтики», – йдеться у повідомленні.

Зі слів керівника аналітичного департаменту «Інфо-Шувар» Тетяни Гетьман, цього року в другий половині липня українські кавуни суттєво подорожчали, звичайно, це не сприяло експорту.

«Але від початку серпня в нас ціни почали знижуватись, натомість, в сусідній Польщі кавуни навпаки почали дорожчати. Саме завдяки цьому, максимальний обсяг експорту прийшовся на останній місяць літа. До речі, в цьому сезоні є надія на те, що ми вперше за останні 3 сезони покращимо результати зовнішньої торгівлі кавунами, адже експорт триває й у вересні. Рік тому спека знищила урожай «багарних» українських кавунів, тому, у вересні нам нічого було запропонувати зовнішньому ринку», – каже експерт.

За даними «Інфо-Шувар», максимальна вартість українських кавунів в цьому сезоні була зафіксована в останні дні липня, тоді на гуртових ринках Півдня кавуни пропонувались по 3,7-4,0 грн/кг, а в західних областях ціни сягнули показників 5-6,5 грн/кг.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, вітчизняним виробникам кавунів пропонують модель виходу на експорт до ринків ЄС

Ще немає новин у цій стрічці ...