В ООН очікують на “велике зростання” суден для експорту українського зерна

Організація Об’єднаних Націй очікує “великого зростання” кількості суден, які хочуть експортувати українське зерно через Чорне море, після того, як було узгоджено транзитні процедури, і мета 2-5 мільйонів тонн на місяць є “досяжною”, зазначив високопосадовець ООН. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
Україна, Туреччина, Організація Об’єднаних Націй та рф погодили процедури транзиту для угоди, укладеної в липні, щодо відновлення чорноморського експорту зерна та добрив з України. Процедури включають зону захисту 10 морських миль для суден.
“Ми очікуємо значного зростання кількості заявок на транзит”, — зауважив тимчасовий координатор ООН у Спільному координаційному центрі в Стамбулі, який спостерігає за угодою, Фредерік Кенні.
За його словами, мета отримати від двох до п’яти (мільйонів) метричних тонн цілком досяжна.
Мета угоди полягає в тому, щоб допомогти пом’якшити глобальну продовольчу кризу, яка, за словами Організації Об’єднаних Націй, погіршилася через війну рф в Україні та підштовхнула до голоду ще десятки мільйонів людей. Україна та рф є основними експортерами пшениці.
Нагадаємо, у Мінінфраструктури планують деблокувати порт у Миколаєві для експорту зерна.
Landlord раніше повідомляв, в Україну прибуло судно під завантаження зерном для Африки.
Для експорту української агропродукції Хорватія пропонує використовувати можливості двох своїх портів — Рієка та Задар.
В Офісі Президента очікують, що Чорногорія посилить санкції проти рф та закриє свої порти для російських суден.
Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.
Анна Лиса