Новини    27 серпня 2021 13:30

В Мінагро назвали 53 видатних аграрія незалежної України: перелік

Названі герої України в сфері АПК за роки Незалежності

До відзначення 30-ої річниці незалежності України Міністерство аграрної політики та продовольства опублікувало перелік великих аграріїв нашої країни.

Про це йдеться на сайті відомства.

Всього у списку перебуває 53 українці. Вони в різні роки незалежності були нагороджені званням Героя України за особливий внесок в аграрний розвиток держави.

Герої незалежної України в аграрній галузі:

Антонець Семен Свиридонович  – новатор сільського господарства та вчений Протягом 40 років він успішно реалізовував унікальну систему органічного землеробства, в основі якого лежить природне відтворення родючості ґрунту і виробництво екологічно чистої аграрної продукції.

Гордєйчук Катерина Іллівна –  входила в “клуб п’ятитисячників”. Так називали жінок, які надоювали понад 5 тисяч літрів молока від однієї корови в рік. Катерина Гордєйчук – перша жінка в історії незалежної України, якій було присвоєно звання Герой України у 1999 році.

Петринюк Василь Андрійович – усю свідому частину свого життя присвятив розвитку сільського господарства. Нагороджений званням Героя України 21 серпня 1999 року. Його називають одним із найбільш професійних тваринників України.

Запорожець Іван Іванович – у 32 роки, очолив підприємство, яке згодом стало флагманом вітчизняного сільгоспвиробництва.

Шаповаленко Павлина Михайлівна – її називали першою дояркою-шеститичесницею. А оскільки вона працювала з 30-ма корівками, то надій її становив близько 200 000 літрів.

Лавриненко Анатолій Анатолійович – комбайнер сільськогосподарського товариства “Колос”, що на Херсонщині. Відзнаку отримав 13 листопада 2001 року.34 роки пропрацював на землі комбайнером.

Бялик Микола Іванович – першопроходець у приватному підприємництві аграрного сектору України. Герой України керував господарством, що було прикладом для аграріїв Миколаївської області.

Гришко Зінаїда Михайлівна – очолила збиткову агрофірму «Маяк», яка за її правління стала процвітаючим підприємством. За все своє життя жінка жодного разу не змінювала місце служби.

Ткачук Василь Михайлович – екс-міністр сільського господарства і продовольства України.

Коросташов Олександр Григорович – хлібороб, почесний член Української академії аграрних наук, почесний професор Полтавської державної аграрної академії. Звання Героя України отримав у 2001 році. У 1955 році почав працювати причіплювачем у колгоспі «Маяк».

Копичай Іван Васильович – розпочав трудову діяльність у колгоспі причіплювачем у Мечетнянській машинно-тракторній станції. У 1971 році очолив Романківську сільську раду. Із грудня 1971 року – голова колгоспу «Дружба» (сьогодні – ТОВ “Дружба”) села Орли Покровського району Дніпропетровської області. Колгосп прийняв із мільйонними боргами. За два роки зумів вивести його на прибутковий рівень.

Криворучко Анатолій Тихонович – в минулому очільник товариства “Агрофірма Новий шлях”, що на Харківщині. Героя України отримав у березні 2002 року. Великою проблемою вважав урбанізацію, тому, щоб зупинити відтік людей із села, агрофірма будувала для селян будинки, які можна було придбати за помірними цінами, скориставшись кредитом, що надавало господарство. За тридцять років було зведено понад сто таких осель.

Іванов Федір Антонович – один із найкращих фахівців рільництва в Миколаївській області, мав великий авторитет як організатор. Очолював сільськогосподарське товариство «Ольвія». Отримав відзнаку Героя України у вересні 2002 року.

Читайте: Капіталізація українських агрохолдингів: хто втратив в ціні

Моторний Дмитро Костянтинович – велику увагу приділяв виробничій та соціально-побутовій сферам. У Чорнобаївці побудовано консервний цех, механізований тік, молокопереробний цех, фруктосховище, приміщення для утримання великої рогатої худоби, а також Палац культури, дитсадок, школу, спортзал, амбулаторію, пансіонат, газову та водопровідну мережі тощо. За його ініціативи засновано міжрегіональний фестиваль хорового співу «Чорнобаївський заспів».

Приліпка Олексій Васильович – авідувач кафедри закритого ґрунту НУБіП України, доктор економічних наук, професор, академік Академії технологічних наук України. Героя України отримав 13 листопада 2002 року.

Боровик Олександр Григорович – заслужений працівник сільського господарства, генеральний директор виробничо-наукового селекційного центру з м’ясного та молочного скотарства «Авангард», почесний член Української академії аграрних наук, громадський і політичний діяч. Герой України з листопада 2002 року.

Пачевський Анатолій Мартинович –  Трудовий шлях розпочав одразу після закінчення середньої школи з посади завідуючого тваринництвом місцевого колгоспу с. Радівка.

Дідківський Володимир Олександрович –  керівник агрофірми «Єрчики», що на Житомирщині. Герой України з листопада 2002 року. Господарює на землях трьох сіл – Жовтневого, Єрчиків і Романівки Попільнянського району.

Вуйчицький Анатолій Станіславович –  директор агрофірми «Дружба», що в селі Багате Дніпровської області. Нагороду отримав 28 грудня 2002 року.

Засуха Тетяна Володимирівна –  очолює агрофірму «Світанок», яка базується у селі Ковалівка Васильківського району Київської області. Підприємство орендує близько 45 тис. гектарів землі в Київській та Житомирській областях у 13 тис. орендодавців

Мельничук Дмитро Олексійович – ректор Національного аграрного університету (1984-2014 рр.), доктор біологічних наук, академік НАН. Отримав відзнаку Героя України 5 листопада 2003 року.

Васильченко Микола Семенович – директор товариства «Агрофірма Маяк». Герой України з листопада 2003 року. За період його керівництва у селі були зведені житлові будинки, фізкультурно-оздоровчий комплекс, проведено газ, реконструйовано тваринницькі приміщення, що дало можливість значно покращити умови праці.

Сілецький Віктор Петрович – директор агрофірми-радгоспу «Білозерський», що на Херсонщині. Відзнаку Героя України отримав 12 листопада 2003 року. Це чи не єдине підприємство в Україні з повним циклом виробництва: «вирощування виноградних саджанців – виноградарство – виноробство».

Іващук Петро Володимирович – директор із розвитку товариства Науково-виробнича агрофірма „Перлина Поділля“, що на Хмельниччині. Відзнаку Героя України отримав 21 серпня.

Швед Ярослав Антонович – директор приватного сільськогосподарського підприємства «Мамаївське» Кіцманського району Чернівецької області.

Яковишин Леонід Григорович – український аграрій, політик і публіцист. Генеральний директор ТОВ «Земля і воля».Нагороджений відзнакою Героя України 22 серпня 2004 року. Леонід Яковишин впроваджує найкращі зразки світових технологій. Це забезпечує найнижчу в Україні собівартість виробництва тонни зерна кукурудзи.

Головко Анатолій Григорович – директор товариства “Гайчур” у селищі міського типу Тернувате Новомиколаївського району Запорізької області. Герой України з листопада 2004 року. ТОВ “Гайчур” – одне з найкращих господарств району, де вирощують зернові, соняшник, сою, ріпак. Товариство має статус репродукційного на виробництво й реалізацію насіннєвого матеріалу озимої пшениці та ячменю.

Кудревич Олександр Андрійович – уже понад 20 років є генеральним директором Приватного аграрно орендного підприємства (ПАОП) “Зоря”. Звання Героя України отримав 16 листопада 2004 року.

Саблук Петро Трохимович –  відомий і визнаний вчений-економіст і політик у галузі економіки АПК. У 2004 році отримав звання Героя України. Є одним із розробників основ аграрної реформи. Брав участь у розробці близько 80 прийнятих Верховною Радою України законів та 50 указів Президента України з питань розвитку агропромислового виробництва та сільських територій.

Корост Тетяна Михайлівна – понад 20 років очолювала господарство «Маяк», яке в 2004 році реорганізоване в ТОВ “Агрофірма «Маяк». Звання Героя України отримала у листопаді 2004 року.

Видобора Володимир Деонисович – директор акціонерного товариства «Агрокомпанія „Свобода“», що на Одещині.

Балюк Іван Махтейович – полтавчанин, директор ПАФ «Україна» Миргородського району. Звання Героя України отримав у 2007 році. Сьогодні агрофірма “Україна” – одне з найкращих господарств району, що має високі виробничі та економічні показники. Агрофірма визнана лідером тваринницької галузі Великобагачанського р-ну.

Березовський Георгій Васильович – понад чотири десятки років очолює сільськогосподарський будівельний кооператив «Колос», якій діє в Сторожинецькому районі Чернівецької області. За часів Союзу “Колос” став першим в Україні галузевим агропідприємством, створеним на засадах кооперативної власності.

Вадатурський Олексій Опанасович – генеральний директор сільськогосподарського підприємства «Нібулон». У 2012 році журнал «Фокус» розмістив Олексія Опанасовича у списку 20 найуспішніших аграріїв України.

Моргун Володимир Васильович – директор Інституту фізіології рослин і генетики, Національної академії наук України.

Хорішко Володимир Дмитрович – у 1991-му створив бізнес із торгівлі запчастинами для техніки, який із часом розрісся в корпорацію «Агро-Союз». Компанія займається поставками запчастин, виробництвом сільськогосподарської техніки, рослинництвом, розведенням свиней, корів і страусів.

Косюк Юрій Анатолійович -власник найбільшого в Європі виробника м’яса птиці компанії “Миронівський хлібопродукт”, один з найвпливовіших аграрних бізнесменів України.

Гулий Іван Михайлович -екс-директор приватного аграрно-орендного підприємства «Промінь».

Ровчак Андрій Яковлевич – голова сільськогосподарського кооперативу «Восток», що на Харківщині. Це одне з найкращих господарств у районі. Основний напрям діяльності – тваринництво. Тут доглядається 70 % племінної худоби району.

Карасик Юрій Михайлович – екс- міністр агропромислового комплексу України, з 1998 по 2001 рр. – радник Прем’єр-міністра з питань аграрної політики України.

Порошенко Олексій Іванович –  був генеральним директором акціонерного товариства «Укрпромінвест». У 2012 році журнал «Фокус» розмістив його в списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він посів дев’яте місце.

Войтович Станіслав Андрійович – очолює групу компаній «Терра Фуд», що об’єднує молочні та сирні підприємства в п’яти областях України. У портфелі брендів групи – «Ферма», Premialle, «Тульчинка» і «Біла Лінія». У 2019 компанія зайняла 10% ринку переробки молока і експортувала продукцію більш ніж в 50 країн.

Мостіпан Олександр Олексійович – Окрім вирощування пшениці і кукурудзи, Олександр Мостіпан робить ставку на тваринництво – будує свинокомплекси по данських технологіях, закуповувавши в Данії поголів’я і устаткування. “Нива Переяславщины” перша в Україні почала будувати сучасні комплекси по вирощуванню свиней. Компанія в 2020 році вийде на виробництво 450 тисяч товарних свиней в рік і продовжує будувати комплекси.

Бобов Геннадій Борисович –  працював помічником бурильника Південнотаркосалінської нафтогазо-розвідувальної експедиції, машиністом холодильних установок оптово-торгівельної бази Васильківської райспоживспілки. Отримав відзнаку Героя України 23 листопада 2009 року.

Гута Іван Миколайович – український підприємець у сфері сільського господарства. Отримав відзнаку Герой України 23 листопада 2009 року.

Мельник Юрій Федорович – у 2005–2006 роках був аграрним віце-прем’єром, екс-міністром аграрної політики України.

Найдьонова Віра Опанасівна –  директор державного підприємства «Дослідне господарство «Асканійське» Інституту олійних культур Української академії аграрних наук». Отримала відзнаку Героя України у  2009 році.

Чернишенко Володимир Ілліч – у 1981 році він став директором радгоспу-комбінату “Тепличний” . Сьогодні Відкрите акціонерне товариство “Комбінат “Тепличний” – один із основних постачальників екологічно чистих овочів захищеного ґрунту для населення.

Зубець Михайло Васильович – Автор і співавтор понад 300 наукових праць. Як ученого його завжди цікавило широке коло проблем тваринництва, але найбільше творчих зусиль, які увінчалися вагомими науковими і практичними досягненнями, він віддав улюбленій справі – племінному скотарству.

Шаповал Михайло Васильович – У 1980 році був обраний головою колгоспу імені В.І. Леніна села Летава Чемеровецького району, у 1990-х роках реформованого у сільськогосподарський кооператив “Летава”. Завдяки правильно обраній стратегії розвитку та невтомному бажанню працювати “Летава” щорічно отримує мільйонні прибутки, разом з тим показуючи найвищі результати по зернових культурах (середня урожайність – 56 ц/га).

Гадз Петро Іванович – український підприємець, громадський діяч, музикант, педагог. Голова спостережної ради товариства «Бучачагрохлібпром» (Тернопільська область), голова ради обласного об’єднання «Тернопільська обласна рада сільськогосподарських підприємств», заступник голови Аграрного союзу України.

Боримський Іван Арсеньович –  директор сільськогосподарського товариства «Промінь» Калинівського району Вінницької області. Отримав відзнаку Героя України в 2013 році.

Крижовачук Олег Петрович –  у 1998 став директором ТОВ «Україна», у селі Скорики Підволочиського району Тернопільської області. Сьогодні ТОВ «Україна» – це найбільший виробник сільськогосподарської продукції в районі та області.

Раніше Landlord повідомляв, що  Маріупольський порт пропонує європейським партнерам інвестувати у будівництво зернового та контейнерного терміналів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...