Новини    01 квітня 2022 10:19

В “Кернел” урожайність знизиться через вторгнення Росії

В "Кернел" 72 тис. га окуповані або знаходяться в прифронтовій зоні

У “Кернел” заявили, що у цьому році врожай зернових та олійних культур скоротиться на 35-40% через вторгнення рф на територію України.

Про це найбільший агрохолдинг попередив інвесторів у фінансовому звіті за пів року( що закінчився 31 грудня 2021 року), пише Forbes.

Додається, що через війну площі, придатні для весняної посівної, скоротилися на 39% до 4,7 млн га. Попри на фінансову підтримку держави фермерам не вистачатиме насіння та добрив, а це означає, що урожайність з га знизиться і світові ціни на продукти харчування зростуть. Адже, за даними минулого року, Україна забезпечувала 14% світового ринку кукурудзи, соняшникової олії та ін.

“Війна істотно змінила бізнес-процеси в “Кернел”. З 11 областей, де розташовується земельний банк агрохолдингу, 4 частково тимчасово окуповані російськими військовими (Харківська, Миколаївська, Чернігівська та Сумська). Всі важливі активи компанія застрахувала від ризику війни, але лише на 28% від їхньої балансової вартості”, – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що в “Кернел” 72 тис. га окуповані або знаходяться в прифронтовій зоні (14,5% від усього земельного банку компанії).

“Ситуація постійно змінюється. Якісь території звільняються, якісь навпаки”, – наголошують в агрохолдингу.

У компанії повідомляють, що жоден із важливих інфраструктурних об’єктів сильно не постраждав. Було знищено активи на $0,6 млн (які саме у звітності не уточнюється). На тимчасово непідконтрольних територіях знаходяться два із семи олійноекстракційних заводів “Приколотнянський ОЕЗ” та “Вовчанський ОЕЗ” (Харківська область) та елеватори вартістю $49 млн. Там також залишилося приблизно 15% запасів урожаю компанії та ТМЗ, серед яких техніка, паливо, ЗЗР, насіння тощо на суму $182 млн.

“Компанія має намір провести весняну посівну на 422 000 га із загального земельного банку в 494 000 га (на 88 000 га вже розпочалися роботи). В агрохолдингу кажуть, що значною мірою забезпечені паливом, насінням та добривами” – йдеться у повідомленні.

Раніше Landlord повідомляв, що за перше півріччя 2022 року “Кернел” збільшив прибуток на 20%.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...