Харчовий концерн Agrana з Австрії висловив негативне ставлення до безмитного імпорту цукру з України до ЄС через те, як постачання вплинули на прибуток компанії. Цю позицію висловив новий генеральний директор Agrana, Штефан Бюттнер, інформує «Укрінформ».
Він зауважив, що компанія зазнала втрат у продажах, маржі та збільшила витрати на зберігання через безмитний імпорт цукру. Бюттнер також наголосив, що імпорт українського цукру значно вплинув на продажі Agrana в Румунії, Болгарії та Угорщині.
За його словами, переваги отримують цукротрейдери, які експортують цукор до Європи, а не самі українські виробники цукрового буряка.
Прогнозується, що у 2023/24 МР імпорт українського цукру до ЄС може досягти 700 тис. тонн. У цьому контексті генеральний директор Agrana висловив припущення, що квота на український цукор має бути обмежена максимум 200 тис. тонн на рік.
Не дивлячись на критику імпорту цукру з України, австрійський концерн продовжує свою діяльність в Росії, де у компанії Agrana є власний завод. Генеральний директор висловив засудження російської війни проти України, але зазначив, що припинення бізнесу в Росії не відповідає економічним інтересам компанії.
Нагадаємо, очікується, що у 2023/24 маркетинговому році глобальний ринок цукру матиме профіцит у розмірі 1,6 мільйона тонн.
Виробники цукру в Україні у 2023 році мали дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.
Українські виробники можуть збільшити експорт цукру у понад два рази.
В грудні 2023 року Україна експортувала 69 тисяч тонн цукру, що є менше порівняно з 73 тисячами тонн у листопаді та 76 тисячами тонн у жовтні, останній з яких був найвищим місячним показником за останні роки.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!