Новини    19 березня 2024 20:38

В “Агротрейд” розпочали посівну кампанію

Наразі до робіт залучено п’ять сівалок

Група “Агротрейд” розпочала весняну посівну кампанію 2024 року. На полях Сумщини та Чернігівщини розпочалася сівба ярої пшениці, повідомляє пресслужба компанії.

Цьогоріч суха весна дозволила почати посівну в ранні строки, хоча зазвичай ми робили це на початку квітня. Зараз погодні умови дещо незвичні: зверху маємо засохлий ґрунт, а знизу — замерзлий, проте це нам не заважає. Плануємо завершити роботи на Чернігівщині й землях другого кластера компанії, що на Сумщині, за 10 днів, а потім перейти до посіву ярої пшениці на третьому кластері — прикордонні Сумщини, — зазначив директор агропромислового департаменту групи Олександр Овсяник.

Наразі до робіт залучено п’ять сівалок.

Загалом під яру пшеницю у компанії цьогоріч відвели 3,8 тис. га на Чернігівщині та Сумщині.

Довідка. Група “Агротрейд” — вертикально інтегрований холдинг агропромислового циклу: виробництво, зберігання, переробка і торгівля сільськогосподарською продукцією. Холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури — соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, ріпак. Група володіє мережею елеваторів загальною ємністю одноразового зберігання 570 тис. т.

У цьому сезоні сільгоспвиробникам слід звернути увагу на культури, які спрямовані на експорт, такі як соя, кукурудза та ріпак. Проте, важливо розподілити ризики та посіяти їх у невеликих обсягах, щоб уникнути можливих фінансових збитків.

Такі поради надав Роман Шнуровський, заступник директора аграрного приватного підприємства “Золота Нива”, під час онлайн-конференції Corteva Agriscience на тему “Агросезон 2024: реалії, прогнози та рішення”.

Щоб  бути успішним аграрієм, потрібно звертати увагу на розвиток, а це, як правило, — експерименти на полях. У своєму господарстві проводимо багато експериментів і впроваджуємо нові технології. Зараз найбільше експериментуємо з кукурудзою, соєю, соняшником та цукровим буряком, — розповідає Роман Шнуровський.

Він також зазначив, що на їхньому підприємстві впроваджується система точного землеробства, для чого була придбана необхідна техніка, така як обприскувач, розкидач добрив та сівалка.

Вважаємо, що саме за точним землеробством — майбутнє. Економію вже відчули з весни, а восени будемо очікувати показники урожайності. Але до того часу потрібно переобладнати комбайн під систему точного землеробства, — розповів Шнуровський.

Нагадаємо, прогноз виробництва ріпаку в Євросоюзі на поточний рік було зменшено аналітиками Strategie Grains до 18,3 млн т, що на 0,1 млн т менше попереднього та майже на 8% нижче від минулорічного показника.

Новини за темою:  МХП у 2024 році збільшив прибуток до $144 млн попри падіння доходів від рослинної олії

Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.

Європейська Рада висунула пропозицію щодо розширення пропускної здатності “шляхів солідарності” для експорту українського зерна. У висновках свого засідання Рада наголосила на важливості забезпечення стійкості експорту зерна з України та стабільності в Чорному морі.

Під тиском збільшення пропозицій від європейських виробників та падіння цін на сою лютневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF протягом тижня впали на 2,8% до 414,25 €/т (-2,4% за місяць), проте внаслідок зміцнення курсу євро доларові ціни знизилися на 3,5% до 445,3 $/т, передає GrainTrade.

Під тиском збільшення пропозицій від європейських виробників та падіння цін на сою лютневі ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF протягом тижня впали на 2,8% до 414,25 €/т (-2,4% за місяць), проте внаслідок зміцнення курсу євро доларові ціни знизилися на 3,5% до 445,3 $/т, передає GrainTrade.

Блокування кордону польськими “фермерами” майже зупинило й так незначні постачання ріпаку з України до Німеччини або країн Балтії. Ціни на ріпак у західних регіонах України знизилися з 15300-15500 грн/т на FCA – господарство кілька тижнів тому до 14700-15000 грн/т, тоді як ціни в портах опустилися до 16000-16200 грн/т або 370 $/т, зазначили аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.

Наймовірніше кукурудза 2024 року буде найменш рентабельною серед інших товарних позицій в Україні, розповів комерційний директор компанія Spike Brokers Олександр Соловей, інформує AgroTimes. Варто очікувати на збільшення посівних площ сої та ріпаку від 200 до 300 тис. гектарів по кожній культурі шляхом зменшення посівів кукурудзи й частково пшениці

Новини за темою:  Експорт української агропродукції впав на 23%: рослинні олії стали єдиним світлим пунктом

Зауважимо, збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе тільки за умов стабілізації експорту морським шляхом та відсутності перешкод через західні кордони країни, зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час ХV Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні” (DoAgro23), організованої асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу” та агенцією UCABevent.

Біологічна здатність озимих за доброго розвитку пригнічувати бур’яни в 10 разів вища, ніж кукурудзи, і втричі вища, ніж соняшнику, передає agrotimes. Забур’яненість посівів озимої пшениці у дослідах мало залежала від способів обробітку ґрунту

В Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...