Новини    20 березня 2018 08:31

В агрокомітеті закликали Парубія якнайшвидше вирішити питання відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку


Включити у порядок денний цього сесійного тижня законопроект №7403-2 від 29.12.2017, який повертає бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, закликав Голову Верховної Ради України Андрія Парубія заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко. Про це народний депутат написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні, під час засідання, звернувся до Голови Верховної Ради України з проханням вирішити питання щодо включення в порядок денний цього сесійного тижня законопроекту № 7403-2, який повертає бюджетне відшкодування ПДВ при експорті технічних культур: сої і ріпаку. У нас виникла ситуація, коли даний законопроект не вноситься в порядок денний, при цьому головний комітет з питань податкової та митної політики не може розглянути цей документ, і наш аграрний комітет відповідно, згідно статі 108 Регламенту ВРУ», – заявив заступник агрокомітету.

За його словами, включення законопроекту № 7403-2 до порядку денного, дасть можливість розглянути цей документ комітетами та подальшого прийняття народними депутатами.

«Хочу також зазначити, що 22 народних депутати нашого аграрного комітету висловили підтримку цього законопроекту! Аграрії, відстоюючи свої інтереси, змушені проводити акції протесту, перекриваючи автомагістралі. Ми депутати, в свою чергу, минулого тижня виступили у сесійній залі з трибуни Верховної Ради України, де зібралось близько 40 депутатів на підтримку законопроекту 7403-2, провели брифінг та прес-конференцію з метою донесення важливості цього законопроекту та необхідності якнайшвидшого його прийняття задля вирішення кричущого питання аграріїв», – додав Бакуменко.

На минулому тижні аграрії вже перекривали автомагістралі в 9 областях в знак протесту.

«Згідно зі змінами до Податкового кодексу, Верховна Рада відмінила відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Дана норма була прийнята на користь великих переробних заводів, що належать олігархам та міжнародним транснаціональним корпораціям. У той же час вона шкодить малим та середнім сільгоспвиробникам. Як зазначала прес-служба ВАР, у випадку, якщо відшкодування ПДВ при експорті олійних буде відмінено, збитки малих та середніх аграріїв можуть сягнути більше 6 млрд гривень», — йдеться у заяві ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...