Новини / Садівництво     09 лютого 2022 21:30

Узбекистан продовжує витісняти Україну на світовому ринку черешні

За останні два роки ця країна значно посилила свої позиції на українському ринку

Ситуація на ринку черешні України з року в рік стає дедалі складнішою. Через падіння виробництва експорт цієї ягоди значно знизився, в то час, як конкуренція з продукцією з Узбекистану на внутрішньому ринку продовжує посилювалися. Про це повідомляє пресслужба асоціації «Ягідництво України».

«Ситуація на ринку черешні, яку ми спостерігаємо останніми роками в Україні, грає не на користь українським виробникам. По-перше, власне виробництво цієї ягоди щороку потерпає через погодні негаразди. У 2021 році окрім приморозків навесні, значну шкоду врожаю завдали рясні опади. Наприклад, в Запорізькій області, де зосереджено більшість господарств, що вирощують черешню, за червень випала тримісячна норма опадів. Це призвело не тільки до зниження врожаю, але й до значного погіршення якості. В результаті, зібрати експортну партію українські виробники просто не мали змоги», — заявила аналітик асоціації Марія Лакеєва.

За її словами, ситуація ускладнювалась також збільшенням поставок черешні з Узбекистану. За останні два роки ця країна значно посилила свої позиції на українському ринку. В результаті, в сезоні 2021 року на долю цієї країни припадало більше 45% імпорту черешні до України.

«Ми бачимо, що Узбекистан продовжує експансію й на світовий ринок черешні, причому в деяких випадках витісняє Україну. Наприклад, в минулому сезоні асоціація провела більше сотні В2 В зустрічей з міжнародними байєрами і ми отримали не один запит на українську черешню, в тому числі від італійських компаній. Проте, на жаль, нам було нічого їм запропонувати. В результаті, на цей ринок зайшов Узбекистан», — додає Лакеєва.

Раніше Landlord повідомляв, що LNZ Group створює ягідний кооператив для агровиробників під брендом Tevitta.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також