Новини / Фінанси     11 жовтня 2020 13:30

Уряд змінив умови доступу до програми доступних кредитів

Кошти за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» можна буде залучати для придбання земельних ділянок включно з об’єктами нерухомості, розташованими на них

Кабінет міністрів України ухвалив зміни до порядку надання державної підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Про це йдеться у повідомленні пресслужби міністерства фінансів України.

Зокрема, як сказано у повідомленні, лібералізуються вимоги до суб’єктів підприємництва в частині їх максимального рівня доходу – його підвищено до еквіваленту 10 млн євро.

Також з порядку надання державної підтримки виключено вимогу щодо обов’язкової прибутковості діючого бізнесу – рішення про відкриття кредитної лінії прийматимуть уповноважені банки.

Читайте: Інна Александрова: екстремальний тест-драйв

«Внесені до програми зміни розширяють можливість скористатися нею фермерськими й сільськогосподарськими господарствами, що мають збитки через цьогорічну посуху. Програма вже показала свою ефективність в кризових умовах. Адже, як показує статистика, більше 70% гривневих кредитів, які були видані банками з лютого по серпень цього року, були видані в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%», – зауважив міністр фінансів Сергій Марченко.

Також змінами розширені цілі використання кредитних коштів – передбачено можливість придбання земельних ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

За даними міністерства фінансів, загалом станом на 5 жовтня 2020 року за програмою «5-7-9%» уповноважені банки видали 4127 позик на загальну суму 9,883 млрд грн. З них 7,76 млрд грн були видані на рефінансування попередньо отриманих позик, 1,61 млрд грн – направлено на капітальне інвестування, а 515 млн грн – на поповнення обігових коштів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Світовий банк прогнозує падіння економіки України у 2020 році на 5,5%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також