Новини / Фінанси     07 жовтня 2020 13:50

Світовий банк прогнозує падіння економіки України у 2020 році на 5,5%

Повільне відновлення економіки можливе у 2021 році за умови дотримання виваженої фінансової політики при формуванні бюджету на наступний рік

Світовий банк погіршив прогноз падіння української економіки у 2020 році до 5,5% ВВП. Про це йдеться у звіті банку «COVID-19 and Human Capital. Europe and Central Asia Economic Update», який був оприлюднений 6 жовтня.

Як зазначено у звіті,в цілому українська економіка увійшла у корона кризу доволі підготовленою завдяки зваженій монетарній і фіскальній політиці впродовж попередній років.

«Падіння ВВП цього року очікується на рівні 5,5%. Це менше, ніж у багатьох країн регіону. Водночас, за нашими оцінками, відновлення економічного росту буде помірним – 1,5% в 2021-му та 3,1% в 2022-му роках на фоні уповільнення темпів впровадження структурних реформ. Критично важливим є якнайшвидше впровадження заходів державної політики, направлених на підвищення інвестицій та збереження макроекономічної стабільності», – сказано у документі.

Читайте: Як створити фінансовий інструмент для проведення земельної реформи

При цьому зазначено, що економіка сильно постраждала від пандемії, що було відчутну у другому кварталі поточного року, коли падіння ВВП склало 11,4%. Макрофінансові ризики, які залишаються, пов’язані з суттєвою потребою у фінансування у середньостроковій перспективі – на погашення зовнішнього боргу необхідно буде направляти 7% ВВП протягом двох наступних років. Тому ініціатива підвищення мінімальної заробітної плати у 2021 році на 37% посилить тиск на бюджет і загальне додаткове фінансування зросте до 13% ВВП. Це посилить фінансові ризики і погіршить загальну ситуацію. Тому у Світовому банку закликали українську владу до виваженого управління бюджетним дефіцитом.

В цілому, як йдеться у звіті, українська економіка знаходиться у вигіднішому положенні за інші економіки субрегіону і має непогані перспективи для відновлення зростання і подолання наслідків кризи.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні станом на 5 жовтня було зібрано 41 млн тонн зерна.

Фото: FT

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також