Новини / Політика     03 березня 2021 15:20

Уряд затвердив модельні статути сільськогосподарських кооперативів

Постанова прийнята з метою спрощення порядку відкриття кооперативів, ведення ними бізнесу та гарантування захисту прав членів кооперативів від неправомірних дій інших осіб

Кабінет міністрів схвалив постанову «Про затвердження модельних статутів сільськогосподарського кооперативу». Документ унормовує  установчі документи, що регулюють діяльність сільгоспкооперативів у відповідності до норм нової редакції закону «Про сільськогосподарську кооперацію», яким скасовано поділ сільськогосподарських кооперативів за типами на виробничі і обслуговуючі. Натомість запроваджено нову форму господарювання – сільськогосподарський кооператив, що діє з метою або без мети отримання прибутку.

«Оновлена форма господарювання сільськогосподарських кооперативів сприятиме збільшенню їх чисельності. Адже наявність модельного статуту суттєво спрощує процедуру утворення кооперативів, а також ним пропонуються більш привабливі економічні умови для їх діяльності. Такі зміни посилять конкурентоспроможність малих і середніх агровиробників, об’єднаних у кооперативи, та загалом – розвиток сільської економіки і сільських територій», – зазначив міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ЧитайтеЩо змінить новий закон про сільськогосподарську кооперацію

Як прокоментував на своїй сторінці Facebook міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, держава надала інструмент для розвитку та ефективного функціонування малого та середнього аграрного бізнесу.

Зокрема, за його словами, модельний статут виконуватиме наступні функції:

  • гарантуватиме захист прав та інтересів членів сільгоспкооперативів від неправомірних дій інших осіб;
  • спростить порядок відкриття, ведення та припинення бізнесу;
  • сприятиме посиленню конкурентоздатності малих та середніх виробників;
  • гарантуватиме розвиток сільських територій.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Володимир Зеленський підписав закон про сільгоспкооперацію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також