Новини / Політика     02 грудня 2020 16:45

Уряд спростив порядок сертифікації насіння для сільгоспвиробників

Нова постанова КМУ врегульовує розбіжності, що виникають при сертифікації насіння польових культур та садивного матеріалу і спрощує процедуру отримання сертифікатів

Кабінет міністрів на засіданні 2 грудня затвердив постанову «Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». Новий документ , приводить процедуру сертифікації насіння до міжнародних вимог. Так, він врегульовує розбіжності, які виникають під час проведення сертифікації насіння, спрощує процедуру сертифікації. Це. на думку заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького повинно знизити фінансове навантаження на суб’єктів господарювання та забезпечити наявність на ринку насіння високої якості.

Зокрема, постановою передбачається:

  • збільшення терміну дії сертифікатів, що засвідчують посівні якості насіння (на насіння овочевих культур, насіння соняшнику та насіннєву картоплю);
  • визначення відсотку насіння, яке підлягатиме ділянковому (ґрунтовому) сортовому та лабораторному сортовому контролю;
  • скасування норми щодо подання завірених перекладів документів на імпортоване насіння;
  • спрощення процедури подання документів до органу сертифікації виробникам категорії добазового насіння (розсадників випробування та розсадників розмноження).

Читайте: Що таке істотна зміна обставин і як фермеру скористатися цим механізмом

«Дана постанова є логічним завершенням дискусії, яку ми вели півроку в робочій групі, щодо продовження терміну дії сертифікату на насінництво. Практика показує, що сертифікати можуть використовуватись довше, і не має змісту додатково витрачати кошти на пересертифікацію. Також постанова покращує систему контролю за якістю насіння, зокрема проведення ґрунтового контролю, щоб споживач був впевнений у якості насіння. Споживач, в свою чергу, буде впевнений у якості насіння, яке він купує, що є дуже важливим», – підкреслив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що парламент прийняв у першому читанні законопроект №2289, що має розблокувати ввезення зразків нових ЗЗР для проведення випробовувань в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також