Новини / Політика     02 грудня 2020 15:05

Законопроєкт про дослідження в Україні нових ЗЗР прийнято за основу

Документ передбачає ліквідацію фактичної заборони ввезення зразків інноваційних ЗЗР для проведення в Україні державних випробувань і досліджень

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України».

Ще у 2015 році у закон «Про пестициди і агрохімікати» були внесені незначні зміни, внаслідок яких виробники інноваційних оригінальних засобів захисту рослин зіткнулися з фактичною неможливістю проведення наукових досліджень та державних випробувань і, в подальшому, державної реєстрації ЗЗР в Україні через вимогу документального підтвердження їх реєстрації в країні, де вони виробляються. Українські аграрії позбавлені доступу до сучасних ЗЗР одночасно із своїми конкурентами (наприклад, із ЄС та США) або ж не отримують доступу до інновацій взагалі через недоцільність або неможливість реєстрації в країні виробництва у зв’язку з відсутністю там цільових об’єктів (шкідників, хвороб, бур’янів).

Як результат, втрати аграріїв через недоотримання врожайності при цьому становлять близько 3 млрд грн щорічно. Окрім того, економічних втрат зазнає і держава, адже аграрна галузь забезпечує 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень.

Читайте: Головна подія року від Kernel: конференція PRO100 AGRO 2020 в онлайн-форматі

Втрат зазнає також і українська наука, оскільки дослідження інноваційних хімічних і біологічних речовин, які потенційно можуть використовуватися в українському сільському господарстві, є одним із основних чинників розвитку української агрохімічної науки. Так, на початку 2018 року провідні виробники оригінальних ЗЗР були змушені скоротити обсяг інвестицій в науково-дослідну діяльність в Україні на 60%, а в 2019 році – на понад 80%. Заблокованими залишаються близько 95% інноваційних препаратів.

У випадку остаточного ухвалення проєкту окрім економічного ефекту та відновлення інвестицій в науково-дослідну діяльність в галузі ЗЗР, буде відчутний і позитивний екологічний ефект. Інноваційні ЗЗР нового покоління могли б суттєво посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме: знизити обсяги внесення ЗЗР на 30-40%.

Окрім того, вони дозволять зменшити обсяг робочого розчину в 2 рази, значно підвищити безпековий профіль, адже нові препарати не змиваються дощем, не зносяться вітром, мають набагато менший період напіврозпаду та набагато ефективнішу цільову дію на об’єкт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як фермеру не втратити статус платника 4 групи єдиного податку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також