Новини / Фінанси     17 грудня 2018 17:55

Уряд порушив норму Бюджетного кодексу, забравши у аграріїв 1 млрд грн

Відібравши в аграріїв 1 мільярд гривень держпідтримки на 2019 рік, Кабінет Міністрів України порушив норму Бюджетного кодексу про виплату сільгоспвиробникам 1% аграрного ВВП.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Заступник ВАР Михайло Соколов зазначає, що програми підтримки, які затвердив КабМін, одразу були неефективними. Вони не спрацювали – гроші не використали. А тепер це використали як привід скоротити загальну суму держпідтримки аграріїв. При тому, що коли скасовували спецрежим ПДВ, у Бюджетному кодексі прописали норму про виплату сільгоспвиробникам 1% від аграрного ВВП.

У ВАР наголошують – попри те, що програми довели свою неефективність (у 2018 році вони виконані лише на 31% – з 6, 316 млрд грн фермерам направили 1,951 млрд), у держбюджеті 2019 знову повторюються ті ж напрямки фінансування.

З нового – програма компенсації вартості придбаної сільгосптехніки включає виділення коштів на компенсацію придбання вагонів-зерновозів. А це вигідно лише великим агрохолдингам, адже невеликі компанії не зможуть дозволити собі купівлю залізничного складу, вважають в аграрній раді.

Читайте: 2019-й: кому із аграріїв допоможе уряд

Фінансування «квазіакумуляції ПДВ» у 2019 році взагалі не передбачено, які і у 2018 році. Однак саме на її поверненні наполягали малі та середні аграрії, зазначають у ВАР.

Як повідомляв LANDLORD, бюджет 2018 підкорегували: в аграріїв забрали 2 млрд грн. Всього програма держпідтримки сільгоспвиробників у 2018 році була профінансована на 1 млрд замість запланованих у держбюджеті шести. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також