Новини / Фінанси     29 грудня 2020 14:30

Уряд лібералізував умови програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Компенсація для кредитів на фінансування оборотного капіталу на період обмежувальних заходів надаватиметься під 0% річних, а після їх скасування обмежень - під 3% річних

Уряд затвердив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року №28», якою впроваджено низку заходів, направлених на додаткову підтримку малого та середнього бізнесу в умовах карантину.

Як зазначили у кабінеті міністрів, у січні 2021 року відбудеться додаткове посилення протиепідемічних заходів, внаслідок якого МСБ потребує більшої підтримки шляхом удосконалення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%».

Доповнення передбачають заходи незалежно від сфери діяльності суб’єктів підприємництва і вносять наступні зміни до державної програми «Доступні кредити 5-7-9%»:

  • програма поширюється на суб’єктів середнього підприємництва, річний дохід яких до 20 млн євро;
  • лібералізуються умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% – для стартапів);
  • пом’якшуються умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці;
  • для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлюється компенсація процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних.

Читайте: EU4Business: українські МСП уклали контрактів на понад 3 млн євро

Крім того, врегульовується питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

Станом на 28 грудня 2020 року кількість заявок на участь у програмі вже склала 58374 на загальну суму 69 млрд грн. Всього за весь період дії програми підписано 7158 кредитних договорів на загальну суму 16,5 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на соняшник в Україні зросли на 900 грн/т.

Читайте також