Новини / Рослинництво     06 липня 2022 13:58

Уряд Канади передав Україні 140 тонн насіння гречки

Фермери зможуть засіяти близько 2 500 гектарів гречки на заході та в центрі країни

Уряд Канади передав українським фермерам 140 т насіння гречки сорту Кото з провінції Манітоба.

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

В джерелі зазначається, що насіння подолало довгий шлях у 8 000 км, щоб потрапити до України. Насіння передавалось у вигляді гуманітарного вантажу, тому до транспортування був залучений Благодійний фонд “Квіти”, який має повноваження на отримання гуманітарних вантажів.

Наразі фактичним розподілом насіння займаються “Міжнародна Асоціація Гречки”, Сквирський комбінат хлібопродуктів та Спілка “Борошномели України”. Насіння буде доставлено фермерам Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Полтавської, Тернопільської та Чернігівської областей.

“Отримавши це насіння гречки, ми можемо підтримати фермерів, щоб вони засіяли близько 2 500 гектарів на заході та в центрі України. Враховуючи спеціалізацію, досвід господарств і якість насіння, урожайність з цієї площі становитиме не менше 2 центнерів з гектара, або 5 000 тонн зерна гречки (3 000 тонн обробленої гречаної крупи)”, – розповів Родіон Рибчинський, голова Спілки “Борошномели України”.

Також він зазначив, що основною умовою участі аграріїв у програмі розподілу насіння є подальша передача врожаю з отриманого насіння за фіксованою ціною спеціалізованим переробникам зерна гречки, таким як Сквирський та Білоцерківський комбінати хлібопродуктів.

У свою чергу, виробники зерна мають передавати перероблену крупу за фіксованою ціною державним та соціальним установам для використання у гуманітарних цілях, додав Рибчинський.

Нагадаємо, Канада виділить додатковий кредит Україні на $150 мільйонів.

Раніше повідомлялось, Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Марковська Катерина

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також