Новини    08 лютого 2022 21:00

Умовна прибутковість виробництва молока знизилася на 10%

Індекс прибутковості у цьогорічному січні був вищим за показник січня 2021-го на 21%

Умовна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах України в січні 2022 року знизилася на 10% до грудня минулого року.

«Подібне зниження не було неочікуваним, враховуючи 10% зниження закупівельних цін деякими провідними переробниками на січень, але й в цілому зниження УМІ в січні вже стало нормою: минулого року в січні УМІ теж впав і теж на 10% до грудня. І взагалі останні 5 сезонів УМІ січня незмінно був нижчим, ніж у грудні», — заявив у Facebook економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Він пояснив, що в січні 2022 р. УМІ впав переважно за рахунок зростання цін на корми майже на 9%, в той час, як падіння середньої закупівельної ціни на молоко було не таким значним, але дуже дивно, що воно взагалі відбулося, враховуючи, що ціни на молоко в інших країнах стрімко зростали. Індекс прибутковості у цьогорічному січні був вищим за показник січня 2021-го на 21%.

Зазначається, що це був другий найгірший рівень прибутковості за останні шість сезонів, також УМІ січня був на ті ж 21% гірший за середній протягом останніх 5 січнів.

«Дуже цікаво, що за останні 12 місяців корми подешевшали на 12% (у порівнянні з січнем 2021 р.), а молоко виросло в ціні на 6%. Власне тому й маємо вищий УМІ зараз, ніж рік тому. Подумати тільки — корми у порівнянні з січнем 2020 зараз дорожчі на цілих 75%, а шрот соняшнику — вдвічі. А от молоко за цей час виросло в ціні лише на 18%», — додав Ярмак.

Ярмак зауважив, що в лютому найчастіше УМІ знижується.

«Але на світовому ринку продовжується «молочне ралі» — ціни й надалі зростають. Січень показав плюс 5%. Щоправда, й корми теж зростають у ціні, а наші переробники зараз відокремлені від світового ринку, тож не виключено, що нас теж чекає чергове падіння УМІ», — вважає експерт.

Раніше Landlord повідомляв, що світове виробництво молока знижується уперше з 2019 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...